0 800 307 555
0 800 307 555

Карантин може несподівано розвернути курс долара: аналітики дали прогноз


Карантин може несподівано розвернути курс долара: аналітики дали прогноз

В Україні в разі посилення карантину рух валюти розвернеться і вартість долара може впасти. На це вплине зниження економічної активності.

У березні, після оголошення карантину, було два тижні паніки, протягом яких НБУ довелося влити в економіку близько 2 млрд доларів. Тоді курс долара виріс з 24,7 до 28,1 грн/$. Цього разу паніки на валютному ринку не буде і курс після оголошення нових обмежень рости не буде. Крім того, цілком можливо, що це призведе до зміцнення гривні. Так вважає фінансовий аналітик Олександр Паращій, передає Обозреватель.

Читайте також: Гетманцев розповів, чи варто очікувати долар по 32-33 гривні до кінця року

“Будь-які нові обмеження не будуть генерувати паніки. І курс, імовірніше, визначатиметься ринковими тенденціями. Якщо будуть нові обмеження, попит на долар буде менше. Відповідно, є ймовірність, що гривня, навпаки, буде зміцнюватися. Не тільки економічна активність буде визначати курс долара. Ми пам’ятаємо, який великий дефіцит бюджету закладався на 2020 рік, знаємо, який дефіцит бюджету закладається на 2021 рік і цей дефіцит потрібно буде якось фінансувати. Залежно від того, як наш уряд фінансуватиме цей дефіцит, можуть бути руху в обидві сторони”, – зазначає аналітик.

Так, якщо іноземці купуватимуть українські державні цінні папери, то курс буде зміцнюватися. Якщо ж для компенсації дефіциту це буде відбуватися завдяки емісії, то долар може, навпаки, значно подорожчати.

Зниження економічної активності може привести до зниження курсу долара, однак водночас буде повільніше відновлюватися економіка, погіршиться ситуація на ринку праці, зокрема можливе зниження середнього рівня зарплат, зростання рівня безробіття, каже аналітик Єгор Комов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua