0 800 307 555
0 800 307 555

Як зміниться середня зарплата і курс долара до кінця року - думка експертів


Як зміниться середня зарплата і курс долара до кінця року - думка експертів

Зарплати стануть більшими, але не набагато. За оцінкою керівника відділу аналітики ГК Forex Club Андрія Шевчишина, в грудні з урахуванням премій і 13-х зарплат, середній заробіток по країні може бути 13,5 тис. грн, в жовтні-листопаді – 12,2-12,3 тис. грн.

“Збільшення середньої зарплати пов’язане в першу чергу підвищенням рівня мінімальної зарплати з 1 вересня, – зазначив Андрій Забловський. – Стримуючими факторами залишаються високий рівень безробіття, зростання боргі впо зарплаті і падіння доходів компаній в умовах очікуваного зниження ВВП за підсумками 2020 року.

На думку віце-президента з питань економічної політики в Українській спілці промисловців і підприємців (УСПП) Віктора Скаршевського, помітного зростання зарплат не буде, за винятком грудня, коли виплачуються премії, 13-і зарплати та інші річні бонуси.

“З урахуванням цього чинника, середня зарплата в грудні може досягти 13,5-14 тис. грн/міс., після чого різко просісти в січні 2021 року”, – уточнив експерт.

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин очікує підвищення зарплат до 12-12,2 тис. грн у вересні і збереження їх на цьому рівні до кінця року.

Як зміниться курс гривні до долара.

Гривня до кінця року плавно ослабне, курс підніметься до 29 грн/долар. За словами експертів, ринок залишається в девальваційній спіралі, ситуація обтяжується складними політичними, економічними та епідеміологічним процесами.

Називають різні коридори коливання курсу:

  • Андрій Шевчишин прогнозує 28,5-29,5 грн/долар;
  • Андрій Забловський – 28,7-29 грн/долар;
  • Віктор Скаршевський – 29-29,5 грн/долар;
  • Олег Пендзин – 28,3-29,1 грн/долар.

Специфіка нинішньої кризи полягає в тому, що спрацювали так звані сировинні ножиці – різко подешевшав імпорт (перш за все, енергетичний – газ і нафта).

“Експортні ціни на основні українські товари або знизилися незначно, або підвищилися, як, наприклад, на залізорудну сировину, – аналізує Віктор Скаршевський. – Іншими словами, попит на валюту скоротився більш значно, ніж її пропозиція. З початку 2020 року продажі валюти населенням перевищив купівлю на 1,2 млрд доларів”.

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на Youtube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua