0 800 307 555
0 800 307 555

Суд скасував мільйонні штрафи Універсал Банку та МІБ


Суд скасував мільйонні штрафи Універсал Банку та МІБ

Верховний Суд залишив без змін рішення попередніх судових інстанцій щодо скасування рішення Нацбанку про накладення штрафів на АТ «Універсал Банк» і АТ «Міжнародний інвестиційний банк».

Згідно повідомленням НБУ, Верховний Суд залишив без змін судові рішення Окружного адміністративного суду Києва та Шостого апеляційного адміністративного суду щодо скасування рішень Національного банку про накладення штрафів на МІБ та на Універсал Банк.

Кошти, сплачені МІБ і Універсал Банком у якості штрафу, НБУ повернув банкам у добровільному порядку.

Вищезазначену інформацію Національний банк оприлюднює відповідно до частин шостої, сьомої статті 68 закону «Про Національний банк України», а також інформує громадськість про підстави ухвалення рішення щодо АТ «МІБ» і АТ «Універсал Банк».

Регулятор нагадує, що в лютому 2018 року ухвалив рішення про застосування до МІБ заходу впливу у вигляді накладення штрафу в розмірі 2,021 млн грн. Підставою для такого рішення було встановлення НБУ факту здійснення банком ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу, а також ненадання на запит НБУ документів з фінансового моніторингу.

Регулятор відзначає, що Верховний Суд розглянув справу щодо штрафу Універсал Банку без участі представників Національного банку незважаючи на клопотання про розгляд справи за їх участю.

У січні 2019 року Нацбанк прийняв рішення про накладення на Універсал Банк штрафу в розмірі 14,382 млн грн через здійснення банком ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу.

Зокрема, НБУ виявив факти проведення в 2016-2017 роках клієнтами Універсал Банку, зокрема 9 юридичними особами, фінансових операцій з переказу коштів, характер та наслідки яких дають підстави вважати, що вони можуть бути пов`язані, зокрема, з легалізацією кримінальних доходів, конвертацією (переведенням) безготівкових коштів у готівку, у сумі близько 3 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua