0 800 307 555
0 800 307 555

За "скручування" пробігу авто пропонують карати великими штрафами


За "скручування" пробігу авто пропонують карати великими штрафами

Народні депутати пропонують ввести штрафи за “скручування” пробігу автомобіля.

Про це свідчить зареєстрований у парламенті законопроєкт №4039.

Автори документа наголошують на проблемі так званого “скручування пробігу” у вживаних автомобілів в Україні. Послуги з “корекції одометрів”, тобто зменшення їхніх показників, відкрито рекламуються на всіх доступних інформаційних каналах. Також не менш відкрито продаються прилади, за допомогою яких можна самостійно перепрограмовувати електронні одометри, встановлюючи “бажаний”, а не дійсний пробіг перед продажем автомобіля.

Читайте також: Обов’язковий техогляд: до чого готуватися українським водіям

Також в Україні існує “схема” зі заниження митної вартості вживаних ТЗ при їх імпорті: особа, яка ввозить автомобіль, перед його митним оформленням збільшує показники одометра для імітації значного ступеня зношеності, аби знизити декларовану вартість, а після розмитнення показники одометра коригуються в бік зменшення. Таким чином, держбюджет втрачає значні суми податкових надходжень від розмитнення вживаних авто.

Тож депутати пропонують створити механізм контролю за показниками одометрів ТЗ, аби протидіяти шахрайським діям з ними.

У документі пропонується фіксувати показники одометра в документах митної декларації, при держреєстрації авто, у свідоцтві про проходження техогляду, страховому полісі тощо.

Як каратимуть за “накручені” одометри:

 • за експлуатацію ТЗ із несправним (відключеним) одометром – штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 3400 грн;
 • якщо показники одометра авто будуть меншими, ніж останні зафіксовані в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів, – штраф у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів – 8500 грн;
 • якщо при першій держреєстрації виявлять показники одометра менші, ніж ті, що зазначені у митній декларації для вільного обігу ТЗ по території України, – штраф 1000 неоподатковуваних мінімумів – 17 000 грн;
 • за незаконне зменшення показників одометра ТЗ, а також повторне протягом року вчинення порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – штраф у розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів – 34 000 грн;
 • тим, хто надає послуги зі “скручування” пробігу, теж загрожує штраф – 34 000 грн.

Довідка Finance.ua:

 • У Польщі за маніпуляції з одометром у порушника можуть не лише конфіскувати авто, а й ув’язнити його на строк від 3 до 5 років.
 • За даними Інституту досліджень авторинку, в середньому у українських автомобілів того ж віку максимальний заявлений власниками пробіг на 100 тис. км менший, ніж у німецьких.


Інфографіка: законопроєкт №4039

 • За даними AUTO.RIA, протягом другого кварталу 2020 року заниження показників пробігу було виявлено у 49 950 автомобілів, а це 38% від загальної кількості перевірених ТЗ за згаданий період.
 • Економічні збитки для ЄС від маніпуляцій із показниками пробігу авто складають від 5,6 до 9,6 мільярда євро на рік. У США ж такі злодіяння завдавали збитків на 1 мільярд доларів.

Часто за кермом? Економте свій час і гроші – вибирайте і замовляйте для себе спеціальну картку для водіїв прямо на Finance.ua.

Кредитні картки для водіїв 🚗

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua