0 800 307 555
0 800 307 555

Пройшов 15-ий успішний запуск європейської ракети Vega з українським двигуном (відео)


Пройшов 15-ий успішний запуск європейської ракети Vega з українським двигуном (відео)

3 вересня 2020 року, о 4:51:10 за київським часом з космодрому Куру у Французькій Гвіані відбувся 15-й успішний пуск європейської ракети-носія (РН) легкого класу Vega.

В рамках програми Європейського космічного агентства під назвою Small Spacecraft Mission Service (SSMS) ракета-носій Vega вивела на сонячно-синхронну орбіту 53 мікро- і наносупутники: 7 мікросупутників вагою від 15 кг до 150 кг і 46 кубсатів. Ці космічні апарати, які належать 21 організації з 13 країн, призначені для обслуговування різних програм, включаючи спостереження за Землею, телекомунікації, науку, технології та освіту.

Блок маршового двигуна (БМД) РД-843, який використовується в складі рідинної рухової установки 4-го ступеня РН Vega, розроблений Державним підприємством «Конструкторське бюро «Південне» імені М.К. Янгеля» і виготовлений ​​Державним підприємством «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод» імені А. М. Макарова».

Відмінною особливістю БМД РД – 843 є можливість багаторазового запуску під час польоту (до 5 включень), завдяки чому забезпечується розведення супутників на різні орбіти. Наразі українські інженери продовжують роботи з поліпшення характеристик двигуна з метою розширення діапазону виведених корисних навантажень.

Нагадаємо, що перший успішний пробний запуск ракети Vega з європейського космодрому Куру у Французькій Гвіані був здійснений в лютому 2012 року, а з травня 2013 року ЕЅА почало комерційну експлуатацію нової ракети-носія. Ракета-носій Vega призначена для виведення на сонячно-синхронну орбіту висотою 1200 км супутників масою до 1200 кг або на полярну орбіту висотою 700 км супутників масою 1500 кг.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua