0 800 307 555
0 800 307 555

Рада НБУ планує зберегти гнучкий курс гривні до долара


Рада НБУ планує зберегти гнучкий курс гривні до долара

Рада Національного банку України схвалила дорожню карта підготовки та презентації проекту Основних засад грошово-кредитної політики на 2021 рік і середньострокову перспективу. Основні принципи будуть збережені.

Про це повідомив голова Ради НБУ Богдан Данилишин на своїй сторінці у FACEBOOK.

Як зазначив Данилишин, Рада НБУ зробила заяву щодо поточного моменту, у якій йдеться про те, що у ЗМІ поширюються повідомлення щодо можливого згортання реформи фінансового сектору та появи загроз незалежності НБУ у зв’язку зі зміною його керівництва.

“У зв’язку із цим, Рада НБУ відповідально заявляє, що і Рада, і оновлений склад правління НБУ всіляко відстоюватимуть інституційну незалежність Національного банку та незмінність курсу на проведення реформ, необхідних для забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності в державі”, – йдеться в заяві.

Читайте також: Мінекономіки дало прогноз курсу долара до гривні на наступний рік

Згідно з повідомленням, основні цілі та принципи діяльності НБУ, закладені в Основних засадах грошово-кредитної політики на 2020 рік, залишаються незмінними: пріоритетом монетарної політики залишається забезпечення цінової та фінансової стабільності, сприяння економічному зростанню, політика інфляційного таргетування, гнучкого обмінного курсу, виконання заходів із реформування фінансової системи, у тому числі передбачених співпрацею з МВФ, іншими міжнародними фінансовими організаціями та інституціями ЄС.

Читайте також: Шмигаль виступив проти штучної девальвації гривні

У Раді НБУ також заявили, що “політично мотивовані заяви про можливість порушення принципу незалежності НБУ є необґрунтованими та несуть загрозу порушення макрофінансової стабільності та розбалансування фінансових ринків, що є неприпустимим для країни, економіка якої перебуває у стані кризи”.

“Переконані, що в цей період замість політичної гри на послаблення країни ми маємо об’єднувати свої зусилля задля досягнення кращих результатів у реалізації важливих для країни реформ”, – йдеться в заяві.

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на YouTube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua