0 800 307 555
0 800 307 555

Johnson & Johnson продасть уряду США вакцину від COVID-19 за ціною $10 за дозу


Johnson & Johnson продасть уряду США вакцину від COVID-19 за ціною $10 за дозу

Компанія Johnson & Johnson (J&J) підписала угоду з урядом США, відповідно до якої вона поставить 100 млн доз вакцини Ad26.COV2.S від COVID-19 на загальну суму $1 млрд. Таким чином, одна доза вакцини J&J буде коштувати $10.

Компанія Moderna заявила нещодавно про ціну від $32 до $37 за дозу своєї вакцини, BioNTech і Pfizer говорять про $19,5, а AstraZeneca і Оксфордський університет — про $4 за дозу.

Читайте також: Україна зможе отримати 8 млн доз вакцин від COVID-19 з наступного року

Для вироблення імунітету у людини буде потрібно вводити дві дози вакцини.

Влада США вже уклала подібні угоди з іншими фармкомпаніями. Так, в травні вона домовилася про покупку 300 млн доз вакцини AstraZeneca і Оксфордського університету за $1,2 млрд, в липні — 100 млн доз вакцини у Sanofi і GlaxoSmithKline, за $2,1 млрд. Уряд США також інвестував $456 млн в розробку вакцини J&J і $950 млн — Moderna.

Компаніям важко прогнозувати вартість вакцини, оскільки вона знаходиться в стадії розробки, і ще ніхто з них не отримав схвалення від регуляторів.

Жодна з вакцин від COVID-19 поки не готова до використання. Близько 20 компаній зараз ведуть клінічні випробування таких вакцин.

J&J, яка почала розробку вакцини в січні, з липня проводить її клінічні випробування. Її керівництво неодноразово заявляло, що вони не хочуть заробляти на продажі вакцини.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua