0 800 307 555
0 800 307 555

Таксистам готують нові податки


Таксистам готують нові податки

Міністерство інфраструктури України підготувало законопроєкт для водіїв таксі.

На офіційному сайті МІУ опубліковано документ, який регламентує роботу таксистів.

Основні положення проєкту Закону:

  • запровадження правил роботи на ринку перевезень в таксі та легковими автомобілями на замовлення та ефективних інструментів контролю за їх дотриманням щодо підвищення рівня безпеки, а також запровадження механізмів, що забезпечать відповідальність таких перевізників за якість і безпечність наданих послуг;
  • забезпечення надходжень податків та зборів від ведення діяльності з надання послуг з внутрішніх перевезень в таксі та легковими автомобілями на замовлення до бюджетів різних рівнів за отримання патенту (оцінюється у близько 800 млн. грн. на рік);
  • забезпечення безпеки руху та відповідальності перевізників перед пасажирами;
  • створення сприятливих умов для чесної та прозорої конкуренції;
  • створення моделі для легальної діяльності осіб, що надають послуги з внутрішніх перевезень в таксі або легковими автомобілями на замовлення.

За оцінками експертів МІУ, обсяг ринку внутрішніх перевезень таксі становить близько 40 млрд. грн на рік (у тому числі ринок інформаційних послуг з організації перевезень — близько 4 млрд. грн).

Кількість осіб, задіяних у перевезеннях, становить близько 220 тис., 98% з яких є неофіційно зайнятими фізичними особами, що не зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності.

В законопроєкті зазначено, що потрібно забезпечити надходження податків і зборів від ведення діяльності з надання послуг з внутрішніх перевезень в таксі та легковими автомобілями на замовлення в бюджети різних рівнів за отримання патенту (оцінюється в 800 млн грн на рік).

Якщо обіцяні МІУ надходження до бюджетів (800 млн грн) розділити на підраховану експертами міністерства кількість таксистів (220 тис.) то вийде, що кожен таксист буде змушений платити державі близько 3600 гривень щороку.

Штрафи. Окрім того, в разі відсутності ліцензії для перевезення пасажирів буде накладатися штраф у розмірі 3400 грн.

Довідка Finance.ua:

  • Раніше повідомлялося, що водіям обіцяють нові сюрпризи на дорогах. Фантомні патрулі для вимірювання швидкості транспортних засобів у русі можуть з’явитися на дорогах вже з наступного року.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
В Контексті Finance.ua