0 800 307 555
0 800 307 555

Україна скоротила імпорт електроенергії за І півріччя у 30 разів


Україна скоротила імпорт електроенергії за І півріччя у 30 разів

Імпорт електроенергії з України за січень-червень 2020 року у порівнянні з попереднім роком скоротився у 30 разів, експорт – у 6,8 рази.

Про це повідомляє пресслужба ПрАТ “НЕК Укренерго”.

“Імпорт електроенергії у першому півріччі 2020 р. скоротився у 30 разів з 560 млн кВт-год до 18,9 млн кВт-год. Експорт електроенергії, починаючи з січня до березня 2020 року, збільшувався щомісяця приблизно на 5%. Однак уже у квітні обсяг експорту різко зменшився і до кінця І півріччя скоротився в 6,8 раза”, – деталізували в Укренерго.

У компанії пояснили, що основними причинами скорочення експорту/імпорту електроенергії з березня стало зниження попиту в сусідніх країнах через карантинні обмеження, а також необхідність обмеження імпорту в Україну через зниження внутрішнього споживання і для забезпечення операційної безпеки енергосистеми.

Нагадаємо, імпорт електроенергії з Росії та Білорусі, що був дозволений з вересня минулого року, коштував Україні 5 млрд грн, а також 1,5 млн тонн вітчизняного вугілля, що лишилося незатребуваним. Про це сказала в середині травня в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець.

У квітні цього року Міністерство енергетики та захисту довкілля України запропонувало новий Прогнозний енергетичний баланс виробництва та споживання електроенергії в енергосистемі України на 2020 рік. Енергобаланс передбачає пропорційне зниження обсягів виробництва електроенергії атомною, гідро- та тепловою генерацією. Згідно з документом, прогнозне виробництво електроенергії атомними електростанціями скорочено на 7 млрд кВт-год (на 8,6%) – до 73,7 млрд кВт-год.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua