Маск вважає, що стартап DeepMind несе загрозу людству


Маск вважає, що стартап DeepMind несе загрозу людству

Стартап DeepMind, що належить Google, розробляє штучний інтелект, який наразі є найнебезпечнішим для людства, вважає гендиректор Tesla Ілон Маск. Він допускає, що вже через п’ять років комп’ютерне мислення перевершить людину, пише сайт “Securitylab”.

“Штучний інтелект, який розробляє компанія DeepMind, що належить Google, викликає великі побоювання”, – заявив Маск в інтерв’ю The New York Times, цитує видання Forbes. Ілон – давній прихильник контролю за розробкою комп’ютерного мислення, і, за словами мільярдера, DeepMind наразі турбує його найбільше.

“Навіть сама суть штучного інтелекту, яку вони створюють, – з тих, що знищують всіх людей у всіх іграх. Це буквально сюжет “військових ігор”“, — зазначив Маск. “Військові ігри” – американський фільм 1983 року. За сюжетом, хакер зламує комп’ютерну мережу військових США і запускає штучний інтелект, який мало не призводить до ядерної війни між СРСР і США.

Робота над штучним інтелектом для автомобілів Tesla показала мільярдерові, що людство вже наближається до ситуації, коли штучний інтелект буде істотно розумнішим, ніж люди. «Я думаю, що до цього менше п’яти років. Це не означає, що все піде до чортів через п’ять років. Просто ситуація стане нестабільною або дивною”, – прогнозує Маск.

За його словами, багато розумних людей недооцінюють штучний інтелект, тому що навіть не думають, що комп’ютер може бути настільки ж розумним, як людина. “Це гординя і очевидна помилка”, – категоричний бізнесмен.

Раніше голова Tesla всерйоз занепокоївся заявою Путіна про штучний інтелект. “Почалося…” – прокоментував слова президента Росії на своїй сторінці в Twitter голова Tesla і SpaceX Ілон Маск. Пізніше він написав, що Росія не єдина країна, яка докладає зусиль у цій сфері.

У 2017 році 116 експертів в галузі штучного інтелекту і робототехніки з 26 країн світу написали ООН відкритого листа із закликом заборонити автономну зброю, засновану на штучному інтелекті.

“Смертельна автономна зброя може стати третьою революцією у військовій справі. Вона дозволить вести війну в небачених раніше масштабах і зі швидкістю, яку люди не можуть усвідомити. Ця зброя стане зброєю терору, застосовуваною деспотичними правителями і терористами проти невинних людей, а також зброєю, яка може бути зламана і діяти найбільш небажаним чином», — говорилося в листі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua