0 800 307 555
0 800 307 555

Україна увійде в топ-5 світових експортерів зерна - прогноз


Україна увійде в топ-5 світових експортерів зерна - прогноз

Протягом наступних 10 років Україна продовжить покращувати свої позиції на світовому ринку зерна і потенційно увійде в топ-5 країн-експортерів зернових, збільшивши свою частку до 14%.

Про це йдеться в прогнозі Організації економічного співробітництва та розвитку та Всесвітньої продовольчої організації, повідомляє пресслужба Асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”.

Очікується, що на світовому ринку збережеться тенденція до збільшення виробництва зернових. У зв’язку зі збільшенням врожайності світове виробництво зросте на 375 млн тонн і перевищить 3 млрд тонн, зокрема, виробництво пшениці збільшиться на 86 млн тонн – до 839 млн тонн.

За прогнозами, виробництво пшениці в Україні на кінець 2029 року досягне 34 млн тонн або 4,1% світового виробництва. Для порівняння, в 2019 році виробництво пшениці було 28 млн тонн або 3,7% світового виробництва.

Незважаючи на те, що посівні площі під пшеницею, очікувано, залишаться майже незмінними, нарощування виробництва буде досягнуто за рахунок збільшення продуктивності на 20%. Також очікується, що Україна і надалі збільшуватиме експорт пшениці, і на кінець 2029 року він становитиме близько 25 млн тонн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua