В Україні зростає рівень безробіття через карантин - ЗМІ


В Україні зростає рівень безробіття через карантин - ЗМІ

Економічна криза, викликана пандемією коронавірусу, сильно вдарила по Україні. Щодня на облік в Держслужбу зайнятості стають понад 3 тисячі громадян, які втратили роботу. Багато з них не чекають пропозицій, а шукають собі місце самостійно. Найменше карантин вплинув на кількість вакансій у торгівлі, IT та сільському господарстві. Незмінним залишається попит на кваліфікованих працівників на виробництві та в медицині.

Про це з посиланням на телеканал “Україна” повідомляє “5 канал”.

Експерт Андрій Новак зазначає, що в Україні був введений один з найжорсткіших режимів карантинних обмежень, що, звичайно, істотно вплинуло на ринок праці. “Це (карантин – Ред.) призвело до повної зупинки цілих галузей – транспорту, громадського харчування, туризму та інших. Відповідно, в цих сферах підприємства були змушені звільняти працівників, скорочувати зарплати”, – пояснює він.

Так, за даними червневого опитування Work.uа, 6% роботодавців в Україні повідомили про скорочення штату, а 16% тримають співробітників у відпустці за свій рахунок. І крім закриття бізнесу і кадрових скорочень, на рівень безробіття вплинуло і масове повернення в Україну трудових мігрантів.

“Якщо компанія велика, вона більш стійка до розхитування, яке спостерігається зараз, ніж, наприклад, маленький бізнес”, – пояснює Тетяна Пашкіна, експерт ринку праці. “Є варіант, коли офіційно як би працювати не можна, але сірий ринок потребує працівників. Але це незахищеність”, – додає вона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua