0 800 307 555
0 800 307 555

Інвестори "Укрбуду" втретє пікетували офіс "Київміськбуду" (доповнено)


Інвестори "Укрбуду" втретє пікетували офіс "Київміськбуду" (доповнено)

Інвестори житлових комплексів “Укрбуду” втретє зібралися на пікет біля офісу “Київміськбуду” і ФК “Житло-капітал”. Люди вимагають якнайшвидшого завершення будівництва їхнього житла.

Як вказано у сюжеті “24 каналу”, в грудні 2019 року “Київміськбуд” взяв зобов’язання добудувати 17 заморожених житлових комплексів “Укрбуду”, а 5 завершених об’єктів ввести в експлуатацію в січні 2020 року. Втім, угода між компанією та фондом фінансування будівництва житла на 17 заморожених об’єктів досі не підписана, а 5 об’єктів так і не введені в експлуатацію.

У свою чергу, представники фонду фінансування “Житло-капітал” вимагають від “Київміськбуду” прозорого договору, за яким “ Київміськбуд “ візьме на себе повну відповідальність за завершення будівництва.

“Згідно із законодавством, за договором повинен виступати тільки один забудовник, який бере на себе зобов’язання по добудові даного об’єкта і введення в експлуатацію, несе повну відповідальність за об’єкт перед нами і вкладниками”, – заявив директор ФК “Житло-капітал” Єгор Смілий.

За його словами, договір, який пропонує “Київміськбуд”, залишає основним забудовником корпорацію “Укрбуд”, яка зараз існує тільки де-юре, а “Київміськбуд” входить в договір як підрядник “Укрбуду”.

“Якщо завтра щось станеться з “Укрбудом”, наприклад, банкрутство, то не залишиться забудовника, який несе відповідальність. Не буде навіть компанії, яка, згідно з договором, зможе ввести в експлуатацію завершені об’єкти будівництва”, – додав Єгор Смілий.

За підрахунками фонду фінансування, на сьогодні понад 40 000 людей залишаються в заручниках цієї ситуації.

Пізніше “Київміськбуд” надав коментар Finance.ua. “За словами директора ФК «Житло-капітал» Єгора Смілого, «Київміськбуд» вимагає договір, відповідно до якого Холдингова компанія буде виступати підрядником будівництва, а замовником залишиться «Укрбуд». Але це маніпуляція. Адже Фонд не є стороною договору про будівництво, який був укладений між Замовником (землекористувачем) та компаніями корпорації «Укрбуд», функції яких й буде виконувати «Київміськбуд» як третя сторона цих договорів. Зокрема, зобов’язується в тому числі фінансувати, добудувати і здати в експлуатацію житлові комплекси”, – відповіли у «Київміськбуді».

У компанії підкреслюють, що інвестори, які прийшли на мітинг, вимагали від голови Фонду Смілого підписати договори, за якими кошти, які вони вносять за розстрочками, гарантовано підуть на будівництво їх житла та будуть перераховуватися забудовнику, а не стороннім структурам, які не мають вже відношення до будівництва.

Також компанія заначила, що 3 з 5 ЖК «Укрбуду» вже введено в експлуатацію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua