0 800 307 555
0 800 307 555

Директор МВФ висловила Зеленському "стурбованість щодо тиску на НБУ"


Директор МВФ висловила Зеленському "стурбованість щодо тиску на НБУ"

Директор-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва під час телефонної розмови з Президентом України Володимиром Зеленським 14 липня висловила «стурбованість щодо тиску на НБУ».

Про це йдеться у пресрелізі на сайті МВФ.

“Я провела відкриту дискусію з Президентом Володимиром Зеленським з приводу занепокоєння щодо тиску на Національний банк України (НБУ)», – сказала Георгієва.

Вона зазначила, що реформа НБУ і його результати за останні п’ять років є «чіткою історією успіху для України». За словами Крісталіни Георгієвої, незалежний центральний банк допомагає макроекономічній стабільності, підтримує довіру інвесторів і захищає фінансову систему – всі найважливіші передумови для інвестицій і зростання.

Читайте також: МВФ закликав уряди змінити антикризову підтримку економіки

Вона підкреслила, що Україна зацікавлена у збереженні незалежності НБУ, і це також є вимогою відповідно до чинної програми співпраці з МВФ.

“Я закликала президента Зеленського дотримуватися обґрунтованої грошово-кредитної та фінансової політики – вони є ключовими для посилення інвестицій і всеосяжного зростання», – резюмувала Георгієва.

Згідно з інформацією ОП щодо розмови Президента України з Георгієвою, Зеленський зазначив, що продовження активної співпраці з МВФ в рамках нової програми Stand-by є важливим пріоритетом для країни. Президент запевнив, що до кінця тижня запропонує парламенту кандидатуру голови НБУ і зазначив, що основними критеріями вибору кандидатури є професіоналізм, чесність і бездоганна репутація.

“Це буде незалежний технократ, який буде продовжувати незалежний курс Нацбанку. Всі рішення я ухвалюю тільки в інтересах народу України”, – заявив Зеленський.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua