Створили пристрій, який легко очищає повітря від COVID-19


Створили пристрій, який легко очищає повітря від COVID-19

Вчені створили фільтр, який здатен утилізувати вірусні частинки коронавірусу, які переміщаються повітряним потоком.

Під час створення винаходу вчені відштовхувалися від інформації про те, що SARS-CoV-2 не витримує температури вищої за 70°C. Свій винахід вони описали у науковому журналі ScienceDirect.

Науковці власноруч створили фільтри на основі нагрітої до 200 градусів нікелевої піни, яка вловлює та знищує вірусні частинки SARS-CoV-2. За словами розробників, коли вірус проходить через фільтр разом з потоком повітря, то нейтралізується миттєво.

Вчені вже встигли провести випробування винаходу у Національній лабораторії Галвестона. Вони виявили, що їхній фільтр може затримувати понад 99,8% аерозольних частинок вірусу, які з успіхом утилізує.

Читайте також: Samsung випустила док-станцію для зарядки і дезінфекції смартфонів

Розробники сподіваються, що у майбутньому винахід знадобиться не лише у боротьбі з коронавірусом, але й іншими небезпечними інфекціями, які можуть передаватися повітряно-крапельним шляхом.

Якщо розробка таки вийде на ринок, її можна буде використовувати у будь-яких закритих приміщеннях. Зокрема, в аеропортах і на вокзалах, на бортах літаків і у вагонах потягів, в офісах, школах, дитячих садочках тощо.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua