Українці зможуть йти на пенсію раніше 60 років


Українці зможуть йти на пенсію раніше 60 років

В українському законодавстві закладено норму, згідно з якою українці зможуть виходити на пенсію до досягнення 60 років. Однак, ця норма буде поширюватися не на всіх.

Про це йдеться в сюжеті «Сніданку з 1+1».

За словами колишнього заступника голови Пенсійного фонду Миколи Шамбіра, для того, щоб скористатися правом дострокового виходу на пенсію, у людини повинно бути не менше 40 років трудового стажу. “Коли людина має 40 років стажу, вона має право виходити на пенсію незалежно від віку”, – зазначив Шамбір.

У Мінсоцполітики зазначили, що ця норма буде працювати на фінальному етапі пенсійної реформи – з 2028 року. Піти достроково на пенсію зможуть як жінки, так і чоловіки. Однак, для раннього виходу на пенсію докупити стаж буде неможливо.

У квітні 2020 року Верховна Рада прийняла зміни до державного бюджету України на 2020 рік, які, зокрема, включали підвищення витрат на пенсійне забезпечення на 29,7 млрд грн. З квітня 2020 року рішенням уряду були введені щомісячні виплати в розмірі до 500 грн пенсіонерам старше 80 років, у яких розмір пенсії не перевищує 9205 грн.

Також у квітні було здійснено виплату одноразової допомоги в розмірі 1 тис. грн для пенсіонерів, які отримують пенсію менше 5 тис. грн.

11 липня 2020 року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про те, що уряд планує поступове впровадження пенсійної реформи, що передбачає розвиток накопичувальної системи пенсійного забезпечення.

15 червня 2020 року Кабінет міністрів анонсував впровадження в Україні накопичувальної пенсійної системи з 2021 року, а також підтримку системи недержавного пенсійного забезпечення. 8 липня 2020 року Кабінет міністрів України схвалив внесення змін до бюджету Пенсійного фонду України (ПФУ) на 2020 рік, а також скорочення чисельності територіальних органів ПФУ.

Як перевірити свій страховий стаж 🧐

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua