МВФ закликав уряди змінити антикризову підтримку економіки


МВФ закликав уряди змінити антикризову підтримку економіки

Міжнародний валютний фонд (МВФ) закликає уряди змінити вид підтримки компаній, що зіткнулися з труднощами під час коронакризи. Фонд радить орієнтуватися на інвестиції в акціонерний капітал, а не на кредитування.

Про це заявила головний економіст МВФ Гіта Гопінат, повідомляє агентство Reuters.

Гопінат сказала, що з огляду на масштаб шоку, все більше компаній можуть ставати неплатоспроможними, оскільки протягом багатьох місяців будуть фіксувати зниження виручки.

“Оскільки виникає більш серйозне питання про неспроможність підприємств, державна підтримка повинна більшою мірою виглядати як інвестиції в акції, а не збільшення боргів. В іншому випадку, ми отримаємо велику кількість фірм, які виходять з кризи з величезними борговими зобов’язаннями”, – заявила вона.

Читайте також: МВФ повинен призупинити платежі в Україну до призначення незалежного голови НБУ – Гонтарєва

Гопінат зазначила, що відновлення світової економіки буде “вкрай нерівномірним і вкрай невизначеним”, закликавши країни продовжувати вживати агресивних заходів бюджетно-фінансового і грошово-кредитного стимулювання для підтримки своїх економік.

У той час як зростання цін на продовольство в деяких країнах прискорилося, загальна споживча інфляція, швидше за все, залишиться низькою в більшості регіонів світу, оскільки втрата робочих місць буде стримувати зростання заробітної плати, сказала Гопінат.

“Ми більше боїмося, що інфляція буде занадто низькою, а не занадто високою”, – сказала вона.

МВФ розглядає поточну рецесію як гіршу з часів Великої депресії 1930-х років.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua