«Атомні» процесори Intel Gemini Lake знімуть з виробництва


«Атомні» процесори Intel Gemini Lake знімуть з виробництва

Життєвий цикл мобільних процесорів Intel Gemini Lake добігає кінця. Чіпмейкер опублікував на своєму сайті чергове повідомлення про зміни (Product Change Notification, PCN) за номером 117653-00, в якому йдеться про зняття з виробництва відповідних енергоефективних моделей на архітектурі Goldmont Plus.

Представлені в кінці 2017 року 14-нм SoC Gemini Lake з TDP від ​​6 до 10 Вт були ідеологічними спадкоємцями Atom. Вони застосовувалися в мобільних і компактних настільних системах початкового рівня. Ще в кінці минулого року Intel випустила прискорені Gemini Lake Refresh. Вони базуються на старій мікроархітектурі Goldmont Plus і виконані за нормами техпроцесу 14 нм, а незначного приросту швидкодії досягнуто за рахунок підвищення робочих частот. Крім того, в кінці минулого року Intel представила нову енергоефективну мікроархітектуру Tremont, яка вже використовується в однокристальних системах Lakefield. Майбутні 10-нм чіпи сімейства Snow Ridge теж повинні використовувати x86-ядра Tremont.

Остання партія процесорів Celeron N4000C, Pentium Silver J5005 і Pentium Silver N5000 буде відвантажена 2 квітня наступного року, а моделі Celeron J4005, Celeron J4105, Celeron J4115, Celeron N4000 і Celeron N4100 відійдуть у минуле 9 липня 2021 року. Замовлення на всі пелічені процесори будуть приймаються до 9 жовтня поточного року. Як завжди, повністю чіпи кануть в лету тільки після вичерпання складських запасів. Тобто, ще мінімум пару років вони протримаються.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua