0 800 307 555
0 800 307 555

У другому кварталі TSMC стала найбільшим виробником чіпів, зайнявши 51% ринку


У другому кварталі TSMC стала найбільшим виробником чіпів, зайнявши 51% ринку

У другому кварталі 2020 року компанія TSMC продовжила домінувати на світовому ринку виробництва напівпровідникової продукції. Тайванська компанія є контрактним виробником для таких великих замовників, як Apple, Qualcomm, MediaTek та інших.

Завдяки великим обсягам замовлень від клієнтів вона змогла захопити 51% даного ринку. Компанія Samsung, що посіла друге місце, задовольнялася часткою ринку на рівні 18,8%. У цей показник увійшли, в тому числі чіпи, які використовуються для власних потреб, а не тільки виготовлені для сторонніх замовників.

Домінування TSMC багато в чому зумовлене зростаючим попитом на пристрої з підтримкою зв’язку 5G. Навіть незважаючи на всі зусилля південнокорейської компанії і інвестиції в її виробничі потужності, TSMC, як і раніше, є лідером ринку з великим відривом від найближчого конкурента.

У другому кварталі TSMC стала найбільшим виробником чіпів, зайнявши 51% ринку

Також варто зазначити, що незважаючи на коронавірус, який зробив помітний вплив на бізнес TSMC, це не привело до змін попиту.

Наразі контрактний виробник масово виробляє чіпи за нормами 5-нанометрового технологічного процесу для різних брендів, включаючи процесори Apple A14 Bionic для майбутньої лінійки смартфонів Apple iPhone 12. Даний чіп буде включати близько 15 млрд транзисторів, що майже вдвічі більше в порівнянні з попередником, який вироблявся за 7-нм технологією.

Також потрібно додати, що TSMC виробляє чіпи і для Huawei. Однак у зв’язку з обмеженнями з боку США, контрактний виробник може лише виконувати вже існуючі замовлення, але не може укладати нові договори на виробництво. Незважаючи на те, що на Huawei припадало близько 15% замовлень TSMC в 2019 році, втрата такого великого китайського клієнта не зробить помітного впливу на бізнес компанії, бо всім втраченим замовленням Huawei вже вдалося знайти заміну.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua