Не тиск і не політика: у Зеленського озвучили головну проблему Нацбанку


Не тиск і не політика: у Зеленського озвучили головну проблему Нацбанку

Головною проблемою Національного банку України (НБУ), яка могла викликати бажання у Якова Смолія звільнитися з посади глави НБУ, став не політичний тиск, а побудова комунікацій.

Про це в коментарі сайту “Сегодня” розповів радник президента України Олег Устенко.

“Не варто впадати в паніку. Коли керівник якогось відомства йде у відставку через якісь свої переконання, вподобання або розуміння, – це абсолютно робочий процес. <…> З гучною заявою з приводу того, що чиниться політичний тиск, я б посперечався. Тому що в кількох заявах президента, в яких він торкався питань, пов’язаних з НБУ, він завжди казав, що Нацбанк – це абсолютно незалежна інституція, яка працює автономно. Тому тут я якихось особливих проблем не бачу”, – сказав Устенко.

На його думку, основні труднощі виникли з іншої причини.

“Я бачу проблему в тому, що у керівництва Нацбанку були проблеми комунікаційного характеру. Не з Офісом президента, а в цілому комунікаційні проблеми. Вони якось залишилися в старих реаліях, не вважаючи особливо потрібним вибудовувати комунікаційну політику по-новому. Чому виникали періодично розмови і нерозуміння і в експертному середовищі, і в депутатському. <…> Повертаючись до питання політичного тиску, я думаю, через те, що Нацбанк не вибудовував нормальну комунікаційну стратегію, у нього могла скластися ілюзія того, що його недостатньо розуміють. але коли ти хочеш, щоб тебе розуміли, ти повинен розповідати, що ти робиш і як ти робиш”, – пояснив радник Зеленського.

При цьому він нагадав, що єдина глобальна мета Нацбанку – забезпечення нормального рівня інфляції. І, на думку Устенка, з цим завданням регулятор справляється.

“Нацбанк дійсно непогано працював тривалий період часу. Ви бачите, що у нас досить високий рівень монетарної стабільності. Що стосується інфляції, то вона очевидно сповільнилася”, – сказав Устенко.

Довідка Finance.ua:

  • Глава Нацбанку України Яків Смолій 1 липня написав заяву про звільнення і подав її президенту України Володимиру Зеленському. Смолій пояснив своє рішення систематичним політичним тиском, що чинився на Нацбанк протягом тривалого часу.
  • Члени Правління Національного банку України поважають рішення Голови Національного банку про відставку і поділяють його застереження про систематичний політичний тиск.
  • В Офісі президента закликали позбавити політичного забарвлення дискусію про відставку голови Національного банку України Якова Смолія.
  • Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради подання на звільнення Якова Смолія з посади голови Національного банку.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua