Угоду про випуск 12-річних євробондів України скасували через відставку Смолія - Bloomberg


Угоду про випуск 12-річних євробондів України скасували через відставку Смолія - Bloomberg

Угоду про розміщення Україною нових 12-річних євробондів скасували. Рішення пов’язане з заявою голови Національного банку України Якова Смолія про відставку через політичний тиск.

Про це повідомляють Bloomberg та пан’європейська фондова біржа.

Рішення про скасування угоди відбулося з ініціативи українського уряду. Таке рішення є першим подібним в історії України. Його підставою стала заява голови Національного банку України Якова Смолія про відставку у зв’язку із «систематичним політичним тиском».

Читайте також: В Офісі президента відреагували на відставку голови НБУ Смолія

«Наскільки я розумію, в інвесторів не було права відмовитись (від євробондів — ред.), хіба що йти потім судитися. Але наш уряд вчинив розумно: між короткостроковою ціллю взяти гроші зараз і довгостроковою ціллю — зберегти довіру інвесторів, обрали друге», — прокоментував аналітик інвестиційної компанії ICU Михайло Демків.

Нові євробонди України мали стати першим виходом уряду на міжнародні ринки капіталу від початку коронавірусної економічної кризи. Очікувалося отримати загалом 1,75 мільярда доларів, з яких 750 мільйонів доларів мали спрямувати на погашення боргів за євробондами, з терміном погашення у 2021-2022 роках. Решту 1 мільярд доларів уряд міг використати на покриття дефіциту державного бюджету (його розмір у 2020 році складає близько 300 мільярдів гривень або чверть всіх запланованих видатків).

Нагадаємо, ввечері 1 липня голова Національного банку України Яків Смолій подав Президенту Володимиру Зеленському заяву про свою відставку через “систематичний політичний тиск”.

Раніше Finance.ua писав, що Україна планує розмістити новий випуск доларових євробондів з терміном обігу 12 років.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua