В Укркосмосі назвали три сценарії для першого українського супутника


В Укркосмосі назвали три сценарії для першого українського супутника

Державне космічне агентство України розглядає три сценарії щодо першого національного телекомунікаційного супутника Либідь.

Про це директор агентства Володимир Усов повідомив в інтерв’ю виданню Економічна правда.

Він нагадав, що суд відмовив повернути Укркосмосу гроші, раніше витрачені на створення супутника – $292 млн, які були взяті в кредит.

“Договір на отримання супутника зараз недійсний. Ми повинні якось фізично отримати супутник. Є три сценарії розвитку подій”, – сказав Усов.

За його словами, держава розуміє, що для запуску супутника проект треба докапіталізувати. Потрібні $50-60 млн на створення ракети, тестування супутника, його доопрацювання і подовження гарантійних термінів.

“Держава може докапіталізувати цю суму, якимось чином отримати від Росії супутник, якимось чином добудувати ракету, де використовувалися російські деталі і двигуни, і запустити цією ракетою наш супутник з Байконура”, – уточнив Усов.

Разом з тим ймовірність такого розвитку подій досить низька через політичні чинники, які роблять неможливою співпрацю з Росією, визнав директор Укркосмосу.

“Сценарій другий. Ми знаходимо інвестора, який може реалізувати проект. Інвестор розуміє, на яку суму йому треба докапіталізувати проект, щоб скласти ракету і запустити супутник. За це інвестор отримує частину потужності супутника. Потужність буде розподілена між Україною та інвестором”, – зазначив він.

Цей сценарій більш реалістичний, на думку директора Укркосмосу.

“Сценарій третій. Ми розуміємо, що не зможемо самі або з інвестором запустити супутник і використовувати його для наших потреб. Причина – це супутник зв’язку та спецзв’язку. Використовувати супутник, який ми повинні запустити з підконтрольного РФ Байконура, небезпечно з точки зору національної безпеки. Тоді ми можемо продати третій стороні наші права на витребування супутника з РФ і вже на отримані гроші розробити власний український супутник”, – резюмував Усов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua