Міжбанк: про основні "драйвери" останнього дня червня


Міжбанк: про основні "драйвери" останнього дня червня

Останній день червня пройде на валютному ринку дуже активно. Основним “драйвером і мотиватором” поведінки учасників торгів цього вівторка буде кінець місяця, кварталу і півріччя. Всім клієнтам треба закрити залишилися угоди на звітну дату, що додасть статистики торгів. За нашим прогнозом, обсяги операцій складуть близько $210-240 млн при укладенні до 700 угод.

У першій половині дня банки закриють клієнтські операції, а в другій – фіксуватимуть свій фінансовий результат з торгівлі валютою через валютну позицію і виходитимуть на баланс на 1-е число.

До додаткових факторів, які вплинуть на поведінку міжбанку, можна віднести:

1). Сьогоднішній аукціон Мінфіну з розміщення ОВДП (чиновники будуть розміщувати по 500 млн грн на терміни в 91 і 147 днів, а також без обмеження обсягів – на 238, 364, 602 і 959 днів). Буде спроба чергового зниження прибутковості за цими паперами і поки інвестори не “звикнуть” до зниження облікової НБУ до 6% річних – зниження прибутковості по облігаціях буде частково знижувати обсяги розміщуваних паперів.

2). Зарахування валютної виручки за два дні (вчора в Україні був вихідний понеділок, але він був робочим в ЄС і США). Сьогодні українські банки зарахують валютну виручку за минулу п’ятницю і неробочий у нас понеділок – і частина цієї валюти вийде сьогодні на міжбанк.

3). Операції Нафтогазу – основні суми валюти для фінансування розрахунків з державою – держкомпанія вже продала, а й сьогодні буде періодично виходити з продажами в ті моменти, коли котирування на торгах будуть максимальними.

Але головним для всіх клієнтів і банків все ж буде фактор кінця місяця. Навіть продовження заходів від Держказначейства відшкодувань ПДВ експортерам вже більше зіграє тільки в наступні дні, позаяк сьогоднішні перерахування цих коштів пройдуть в основному після обіду і вже не встигнуть істотно відбитися на котируваннях і поведінці міжбанку.

Курсовий тренд знову залишиться повністю залежним від поведінки великих гравців і їх курсових завдань, а НБУ по можливості постарається продовжити викуп надлишку пропозиції долара в резерви.

За прогнозами Finance.ua 30 червня коридор по долару на міжбанку буде в межах 26,60-26,80 гривень.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 26,69 / 26,71
євро – 29,91 / 29,94
російський рубль – 0,3835 / 0,3840

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на YouTube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua