Офісний ринок в посткарантинному світі


Офісний ринок в посткарантинному світі

Стрімкий розвиток сегмента гнучких офісів показує, що оператори швидко реагують на запити ринку, адже компанії все більше віддають перевагу функціональності середовища і нетрадиційній формі оренди. Про це пише CBRE.

Зараз спостерігається збільшення частки орендарів гнучких офісів в особі великих компаній. Ця тенденція почала набувати популярності ще до карантину і є альтернативою для середніх і великих компаній, частіше для останніх, для мінімізації бізнес ризиків, оптимізації витрат і гнучкості в плані розширення або зменшення площі.

Останні роки зростає попит з боку великих компаній на гнучкі офісні рішення, в такому випадку коворкінг-оператор може запропонувати компанії-орендарю облаштування окремого офісного простору.

Якщо раніше власники бізнес-центів розглядали коворкінг поряд з іншими офісними орендарями, то останнім часом такий формат починають сприймати як окремий об’єкт інфраструктури.

Розташування коворкінгу в бізнес-центрі вигідне для власника будівлі, бо, по-перше, коворкінги «беруть на себе» малих орендарів, яких бізнес-центр не може адмініструвати як клієнтів, водночас такі орендарі приносять дохід як резиденти коворкінгу.

Основні орендні стратегії при роботі з коворкінгом:

Якщо в штаті компанії є працівники, у яких немає необхідності постійно перебувати в офісі, таких працівників можна не забезпечувати постійним робочим місцем в офісі, а надати робоче місце в зонах загального користування коворкінгу, доступ до яких резиденти отримують автоматично після організації приватного офісу в межах коворкінгу.

Головний офіс в традиційному бізнес-центрі + офіси сателіти

Все більшої популярності набирає формат офісів-сателітів в коворкінг-просторах. У разі якщо компанія має офіс в центральній частині міста і потребує розширення офісних площ, то для оптимізації витрат на розширення офісної площі компанія відкриває офіси-сателіти в коворкінгах.

Скорочення площі свого офісу за рахунок переведення деяких команд на віддалену роботу, при цьому існує оренда в коворкінгу для колаборації і командної роботи.

Гібридна модель офісу в коворкінгу – площі в межах коворкінг-локації орендуються на гнучких умовах без надання супутніх послуг коворкінгу.

Це рішення підходить великим компаніям, які прагнуть до мінімізації ризиків і не хочуть капітальних витрат, адже гібридна модель офісу в коворкінгу — це повноцінний офісний простір в межах коворкінг-локації, повністю відокремлений від загальної зони. Оператори коворкінгів можуть пропонувати формат оренди схожий з традиційною офісною орендою за квадратний метр.

Читайте важливі поради, які стануть в нагоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua