У Європі хочуть запустити свою хмарну платформу, щоб знизити залежність від американських і китайських


У Європі хочуть запустити свою хмарну платформу, щоб знизити залежність від американських і китайських

Група з 22 німецьких і французьких компаній має намір створити нову юридичну особу для запуску платформи хмарних обчислень Gaia-X.

При цьому вона буде зареєстрована відповідно до бельгійського законодавства як некомерційна організація.

Платформа хмарних обчислень Gaia-X стане результатом прагнення Європи розірвати свою залежність від американських хмарних платформ, таких як Amazon Web Services, Microsoft Azure і Google Cloud Platform. Дані багатьох компаній і державних структур розміщуються на віддалених хмарних серверах гігантів Кремнієвої долини. Тому Німеччина і Франція порушили тему інформаційного суверенітету та безпеки. Власну європейську платформу планується запустити на початку 2021 року

Європейські чиновники зазначають, що на світовому ринку публічних хмарних обчислень наразі домінують Amazon Web Services (47,8%), за якими йдуть Microsoft Azure (15,5%), Alibaba (7,7%), Google (4%) і IBM (1,8%). Жоден з цих гравців не є представником Європи.

За задумом, Gaia-X буде використовувати програмне забезпечення та аналітичні системи на основі штучного інтелекту та надасть платформу хмарних обчислень, яка відповідає інтересам безпеки Європейського Союзу. У цій ініціативі беруть участь понад 100 компаній і дослідницьких установ з 17 країн. Серед них найбільш відомими є SAP, Deutsche Telekom, Siemens і Bosch з Німеччини і Atos з Франції.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua