Кредити для МСБ: вихід з коронакризи


Сергій Бочаров, керівник першого онлайн-банку для МСБ ТАС24 Бізнес, заступник голови правління ТАСКОМБАНК

На сьогодні ТАС24 Бізнес може запропонувати пільгове кредитування в рамках програми «5-7-9» з можливістю компенсації частини відсотків з державного бюджету. З іншими проектами, наприклад, Європейськими фондами, ми поки не співпрацюємо, оскільки вони більшою мірою спрямовані на інвестиційні програми з держбанками.

Бізнес може отримати фінансування під інвестиційні проекти, а також для розвитку. Максимальна сума інвестиційних кредитів – до 3 млн грн, а під оборотні кошти – 25% від основного інвестиційного проекту, що в наших реаліях достатня сума для розвитку МСБ. Як це працює? Наприклад, ми можемо надати відразу два кредити: один на інвестицію, наприклад, 1 млн грн, і другий – до 250 тис грн – на поповнення оборотних коштів, щоб цей інвестиційний проект почав працювати.

Найбільшим попитом кредити за програмою «5-7-9» користуються серед підприємств, які працюють в торгівлі, оскільки цей сегмент домінує на сьогодні в Україні – майже 60% ринку займає роздрібна та оптова торгівля. В першу чергу такий бізнес потребує інвестицій для створення нових торгових точок. Також за кредитами звертаються виробники, наприклад, на закупівлю нового обладнання, і аграрії потребують коштів для купівлі транспорту і техніки.

Основні вимоги до позичальників: виручка до 100 млн грн на рік і створення нових робочих місць. Тепер на фінансування можуть розраховувати і стартапи – рішення будемо приймати на підставі наданого бізнес-плану, оскільки інших фінансових показників у клієнта немає, будемо розраховувати можливість фінансування виключно з очікувань ефективності бізнес-проекту.

А ось підприємствам, які найбільше постраждали від карантину, – будемо приділяти більше уваги для аналізу діяльності. Будемо вивчати, чи зможе далі бізнес розвиватися так само успішно, як до карантину: не тільки з точки зору фінансового стану, а й зміни споживчих настроїв. Наприклад, ринок комерційної нерухомості значно просів і, оскільки багато бізнесів за період карантину зрозуміли, що можна успішно вести бізнес віддалено, ринок нерухомості, принаймні, в цьому році, буде недоотримувати доходи.

Якщо говорити про ринок кредитування в цілому, то зараз заявки на кредити почали відновлюватися, хоча відсоток відмови клієнтам залишається на досить високому рівні. У той же час, після кожної кризи настає розквіт. Ми очікуємо, що вже до вересня відновимо обсяги кредитування, звичайно, за умови, що не буде другої хвилі карантину.

Джерело: https://maanimo.com

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua