Банкіри розповіли, чим кредит краще за розстрочку від забудовника


Банкіри розповіли, чим кредит краще за розстрочку від забудовника

Розстрочка від забудовника дає покупцям менше прав, ніж мають позичальники. Про це банкіри розповіли під час круглого столу «Іпотека дешевше 10% річних: міф чи реальність?».

«Увійти в розстрочку клієнту простіше, ніж в кредит: не треба ніяких документів, тільки початковий внесок. Але клієнт отримає багато мінусів і з точки зору невиплачених квадратних метрів, і з точки зору подальшого оформлення нерухомості, оскільки він не є власником, коли бере розстрочку. Він стане власником, тільки коли повністю розплатиться за нею», – розповіла заступниця голови правління банку «Глобус» Олена Дмітрієва.

За її словами, «мінуси» є і у забудовника: «Він не отримує відразу всі кошти і з меншою швидкістю будуватиме, ніж з банківським кредитом».

Але на поточний момент розстрочка на ринку переважає.

Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог на Finance.ua. 🏡

«Частка банківського кредитування у забудовників, які активно працюють з банками, не перевищує 10%. Тому розстрочка ринку потрібна. Потрібно знижувати ставку кредитування, і тоді розстрочка автоматично переросте в банківські кредити», – спрогнозувала Олена Дмітрієва.

Про аналогічні ризики говорить начальник управління департаменту роздрібного банкінгу Укргазбанку Віталій Годун.

«При розстрочці права власності до клієнта перейдуть тільки після повного погашення ним боргів. У чому підводні камені? Коли купуєш житло на первинному ринку і не всі квадратні метри виплачені, то невиплачені квадратні метри можуть підніматися в ціні», – пояснив банкір.

Заступник голови правління Правекс Банку Семен Бабаєв вважає, що як тільки вартість іпотечного кредиту стане «доступною для клієнта за ціною, частка розстрочки зменшиться».

До речі, портал Finance.ua давно аналізує пропозиції по кредитах в Україні. Щоб допомогти вам з вибором кредиту, у нас на сайті працює спеціальний сервіс.

Помічник з кредитів 💰

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua