У Кабміні пропонують реструктуризацію боргів за ЖКП


У Кабміні пропонують реструктуризацію боргів за ЖКП

У Міністерстві розвитку громад і територій України пропонують реструктуризувати заборгованість споживачів житлово-комунальних послуг. Йдеться про заборгованість, яка виникла станом на 1 травня цього року.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Мінрегіон підготував законопроект “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати за житлово-комунальні послуги”.

Заборгованість споживачів хочуть реструктуризувати терміном на 60 місяців рівними частинами.

За 4 місяці поточного року близько 100% споживачів розрахувалися за спожиті житлово-комунальні послуги, включаючи оплату за спожитий природний газ та електричну енергію.

При цьому рівень розрахунків за послуги теплопостачання, утримання будинків і вивезення побутових відходів становив 94%, що більше від аналогічного періоду минулого року (89,2%).

«За послуги теплопостачання, водопостачання, поводження з побутовими відходами та утримання будинків сплата в поточному році перевищує сплату минулого року, і це істотне збільшення. Наприклад, за опалення споживачі в цьому році розрахувалися на рівні 97%. У період карантину споживачі скоротили заборгованість за спожиті послуги більш ніж 1,100 млрд грн», – зазначила заступник міністра Наталія Хоцянівська.

«Не платять за комунальні послуги саме ті сім’ї, які не мають права на державну допомогу, а значить, їхні доходи дозволяють проводити своєчасну оплату. І ми ведемо мову не про застарілий житловий фонд, а про сучасні нові будівлі, яким не більше 5-7 років», – зазначила заступник міністра.

Довідка Finance.ua:

  • Державні виконавці на час карантину і протягом 30 днів після нього не виселятимуть примусово людей за комунальні борги і не будуть стягувати іпотечні заборгованості.
  • Кабмін планує компенсувати громадянам певний відсоток комунальних платежів, які зростуть через те, що люди будуть перебувати вдома на карантині.

Як заощадити на комуналці 2020 🛁

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua