НБУ: Вперше з березня немає відтоку строкових валютних депозитів


НБУ: Вперше з березня немає відтоку строкових валютних депозитів

У Нацбанку заявили, що в травні 2020-го обсяги строкових гривневих депозитів і валютних коштів населення практично не змінилися.

Про це повідомляє регулятор.

У травні вартість нових строкових гривневих вкладів продовжувала знижуватися, як і раніше, найбільш помітно за короткостроковими депозитами.

Темпи відтоку валютних коштів залишаються нижчими, ніж під час криз 2008 і 2014 років. І вперше з березня не відбувається відтік строкових валютних депозитів.

Гривневі кошти населення в травні перевищують рівень, що спостерігався до початку відтоку в березні.

Раніше Finance.ua писав, що населення стало менш обізнаним про систему гарантування вкладів: в опитуванні 2017 року частка тих, хто декларував знання, становила 19%, що на 4 процентні пункти більше, ніж в опитуванні 2019 року. У ФГВФО припускають, що зниження рівня знань може бути пов’язано з меншою медіаактивністю навколо теми виведення банків з ринку через зменшення кількості таких випадків. У 2018 році лише один банк визнаний банкрутом, в 2019 банкрутств не було. За два роки зросла обізнаність про те, як починається процес виплати гарантованого відшкодування за вкладами.

Довідка Finance.ua:

  • Станом на 1 березня 2020 року фізособи тримали в банках 495,2 млрд грн, що на 7,9 млрд грн більше, ніж на початок лютого 2020 року.
  • У реєстрі учасників Фонду гарантування налічувалося 74 банки (на 1 березня 2020 року). Загальна сума коштів, акумульованих Фондом на початок березня 2020 року, склала 11,3 млрд грн.

Заробити більше на своєму депозиті з Finance.ua 💸

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua