Банки Європи втратять до 380 млрд євро через пандемію коронавірусу


Банки Європи втратять до 380 млрд євро через пандемію коронавірусу

Європейські банки втратять до 380 млрд євро в результаті пандемії коронавірусу, але багато з них зможуть пережити кризу, пише Financial Times з посиланням на дослідження Європейського банківського управління (European Banking Authority, EBA).

На підставі стрес-тесту, проведеного в 2018 році, EBA очікує, що обсяг зважених за рівнем ризику активів банків скоротиться на 2,3-3,8%. Кожен процентний пункт еквівалентний приблизно 100 млрд євро, відзначає FT.

«На відміну від світової фінансової кризи 2008-2009 років, у банків є більше капіталу і запасів ліквідності. Показник достатності капіталу першого рівня (CET1) зріс з 9% в 2009 році до 15% станом на четвертий квартал 2019 року», – зазначається в повідомленні регулятора.

Значення CET1 було приблизно на 3% вищим за нормативи, встановлені регуляторами, пише FT. Заходи, введені центробанками у відповідь на спалах коронавірусу, пом’якшили вимоги до капіталу банків приблизно на 2%.

EBA побоюється істотного погіршення якості активів банків через пандемію. У четвертому кварталі 2019 року частка прострочених боргів європейських банків становила 3,1%. Цей показник помітно скоротився з піку, зафіксованого в кінці 2014 року, – 7,1%.

«Якість активів буде одним з головних викликів для банків у найближчі квартали, а можливо, і роки», – йдеться в дослідженні EBA.

Регулятор відзначає, що галузі, які найбільше постраждали від пандемії, включаючи готельний бізнес і сферу громадського харчування, мають відносно високу частку прострочених боргів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua