Держборг України у квітні перевищив $81 мільярд


Держборг України у квітні перевищив $81 мільярд

Державний і гарантований державою борг України за квітень цього року в еквіваленті у національній валюті зменшився на 2,7% – до 2,196 трильйона гривень, а в еквіваленті в іноземній валюті виріс на 1,3% – до 81,4 мільярда доларів.

Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів України.

Відзначається, що ключовим чинником впливу на стан державного боргу традиційно були коливання на валютному ринку. За даними Національного банку, ревальвація гривні стосовно долара США у квітні 2020 року склав 4,04%.

“Активність інвесторів в умовах світової пандемії COVID-19 та очікування можливої рецесії світової економіки була невисокою. З чотирьох аукціонів, запланованих Мінфіном на квітень, фактично проведений був лише один. За підсумками аукціонів 28 квітня на фінансування державного бюджету було залучено 9,8 мільярда гривень”, – йдеться в повідомленні.

У міністерстві підкреслили, що завдяки сформованому достатньому запасу фінансової ліквідності, Мінфін комфортно пройшов період несприятливої кон’юнктури ринку на внутрішньому ринку капіталу, своєчасно і в повному обсязі виконуючи свої фінансові зобов’язання.

Повідомляється, що більша частина залучених коштів – це облігації державної внутрішньої позики, номіновані в гривні. Середньозважена ставка прибутковості за тримісячними паперами становила 11,24%, а сума залучених ресурсів – понад 5,3 мільярда гривень. Ще близько 4,5 мільярда гривень державний бюджет отримав від розміщення шести- та восьмимісячних облігацій, номінованих у доларах США.

Середньозважена ставка прибутковості за цими паперами становила 3,29% та 3,5% відповідно.

Також наголошується, що Міністерством фінансів у звітному періоді були здійснені виплати 9,9 мільярда гривень на погашення державного боргу та 9 мільярдів гривень за обслуговування.

“З метою забезпечення стабільності державних фінансів серед зовнішніх джерел фінансування пріоритетом для Міністерства фінансів залишається співпраця з міжнародними фінансовими організаціями та країнами-партнерами”, – наголошується в релізі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua