Міжбанк: П'ятниця посилила долар


Міжбанк: П'ятниця посилила долар

Як ми і попереджали в ранковому прогнозі, п’ятниця пройшла досить складно на валютному ринку. За день курс долара зріс з 26,73/26,76 до 26,86/26,90 гривень і до вечора відчувався певний брак пропозиції. Цьому є і об’єктивні, і суб’єктивні причини.

По-перше, попит на валюту поступово зростає за рахунок послаблення карантину з 22 травня. Бізнес, у кого ще залишилися ресурси, поспішає закрити свої валютні операції на побоюваннях зростання курсу через збільшення ділової активності після 22-го числа. На тлі зростання цін на енергоносії та зростання попиту на них (запускається громадський транспорт, збільшується логістика і т.д.) – імпортери стали більше купувати валюти під розрахунки за дизпаливо і бензин. А експортери вже все в очікуванні відшкодувань ПДВ і не поспішають особливо продавати валюту. Це створює перекіс по попиту і пропозиції на міжбанку і працює проти гривні.

По-друге, поступово оживає готівковий ринок і знову стала привабливою гра між готівковим і безготівковим курсами. Закупившись доларом, який дешевшав під час карантину, спекулянти тепер активно заробляють на цьому і основне для них – це обсяг реального попиту на валюту з боку населення. Він поки не дуже великий – дається взнаки брак гривні у громадян в період карантину, скорочення зарплат і зростання числа людей, відправлених у відпустку за свій рахунок. Але попит теж зростає за останні пару днів.

По-третє, попереду робота міжбанку по долару на ТОМі (в понеділок в США вихідний – День Пам’яті) і багато хто сьогодні закрив свої розрахунки в доларі, щоб уже “не зависати” з ними до наступного вівторка. Це додало ситуативного попиту на міжбанку в другій половині дня на вже малооб’ємному п’ятничному ринку і дозволило спекулянтам “розігріти” курс до кінця сесії.

НБУ сьогодні знову вважав за краще не втручатися в ситуацію, даючи міжбанку самому знаходити компроміс по курсу.

Перебіг торгів
З самого ранку попит перевищував пропозицію і курс до 11 години з ранкових 26,73/26,76 зріс до 26,75/26,77 гривень за долар. Потім по черзі то кількість покупців, то продавців – формувала попит і пропозицію на ринку зі збереженням курсу в межах 26,75/26,77 вже майже до 14 годин.

Після обіду частина покупців з тих, хто вирішив по долару не працювати на ТОМі в понеділок – або зняли свої заявки вже до вівторка, або вже купували за сформованим курсом. І спекулянти, скориставшись ситуацією, “розігріли” котирування до 26,765/26,79 на 15:00 і до 26,86/26,90 на кінець сесії.

НБУ не виходив сьогодні на ринок.

Головні події 22 травня на міжбанку:

  • Долар з ранкових 26,73/26,76 гривень зріс до кінця дня до 26,86/26,90;
  • НБУ не виходив сьогодні на ринок;
  • Довідковий курс Нацбанку на 12.00 зафіксовано на рівні 26,7473 гривень, а офіційний на 25 травня встановлено на позначці 26,7556 гривень за долар.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після закриття ринку:
долар США – 26,78 / 26,82
євро – 29,19 / 29,23
російський рубль – 0,3744 / 0,3752

На міжнародному валютному ринку forex валютна пара євро/долар на цей час мала такі значення котирувань 1,0895 / 1,0897

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua