Міжбанк: п'ятниця пройде в два етапи


Міжбанк: п'ятниця пройде в два етапи

П’ятниця буде досить цікавою на валютному ринку і пройде в два етапи: активна перша частина сесії до обіду і досить млява друга половина дня. Причини такого поділу:

1) необхідність швидких розрахунків по долару у клієнтів (у понеділок США не працюють – День Пам’яті, і всі розрахунки в доларі 25 травня будуть проходити на міжбанку ТОМом, що не дуже цікаво українським клієнтам). Тому вони будуть активно платитися в американській валюті сьогодні з ранку, щоб оперативно закрити свої зобов’язання в доларі і не зависнути з цими розрахунками аж до наступного вівторка;

2) ефект закінчення тижня – навіть в період карантину це зменшує активність клієнтів і банків по п’ятницях.

Крім цих суто технічних і календарних факторів, що впливають на поведінку учасників ринку, сьогодні спрацює і психологічний момент.

Зростання котирувань останніх днів дещо налякало покупців і порадувало продавців. Перші – тепер більш поступливі щодо курсу під час сесії, другі – не особливо поспішають продавати основні обсяги валюти, вичікуючи максимально високих рівнів котирувань. Тобто банки і їх клієнти психологічно вже готові до поступового розвороту ринку після ослаблення карантину.

У НБУ сьогодні знову навряд чи буде реальна можливість поповнювати резерви в значних обсягах, бо особливого надлишку пропозиції долара немає.

Спекулянти продовжать працювати як у форматі “в дві сторони”, так і намагатися похитати курс протягом дня.

Крім цього, багато експортерів очікують найближчим часом початку основних відшкодувань ПДВ і тому не поспішають розлучатися з валютою. А намагаються дотягнути до гривневих надходжень від держави, витрачаючи валюту по мінімуму.

За нашими прогнозами, в п’ятницю обсяги на торгах будуть до $180 млн при здійсненні до 500 угод з коридором по долару на міжбанку в межах 26,62-26,90 гривень.

Курс долара на міжбанку – графік:

Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
Долар США – 26,70 / 26,74
Євро – 29,33 / 29,37
Російський рубль-0,3773 / 0,3780

Курси валют на міжбанку
СМС-розсилка курсів на міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua