0 800 307 555
0 800 307 555

Для іпотеки під 10% потрібні депозити під 5%


Для іпотеки під 10% потрібні депозити під 5%

За зниження іпотечних ставок заплатять або вкладники, або держава.

Такої думки дійшли банкіри під час круглого столу «Карантинні інвестиції: яким буде ринок депозитів до кінця 2020 року?», проведеного онлайн «Фінансовим клубом».

«Якщо говорити про іпотеку по 10%, то населенню треба звикнути до депозиту по 5-6%. Я не впевнений, що клієнти готові так різко втрачати свою прибутковість. Плюс є ж ще утримання податків. Тобто чиста ставка буде 3-4%. Не впевнений, що населення готове до такої ставки. Це (іпотека по 10%. – Ред.) може бути тільки за рахунок держпрограми компенсації ставки і допомоги в кредитуванні дешевої іпотеки», – вважає заступник голови правління Таскомбанку Олег Поляк.

Читайте також: Де у Києві найдешевші квартири

Але є також альтернативні способи забезпечити дешеву іпотеку.

«У травні НБУ організував довгострокове рефінансування до п’яти років за обліковою ставкою. В заставу приймаються депозитні сертифікати, ОВДП, валюта. Враховуючи, що облікова ставка зараз 8%, в червні планується 7%, то це комфортний інструмент, який я високо оцінюю на шляху до дешевої іпотеки. На даний момент іпотеку видавати по 10% у нас немає фінансової можливості. Але це крок в цьому напрямку», – вважає директор з ринків капіталу Альфа-Банку Тетяна Попович.

Можливі також програми часткової компенсації відсоткової ставки, а також фінансові інструменти, що дозволяють відійти від плаваючої ставки і фіксувати ставки на довгий термін.

Довідка Finance.ua:

  • Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 20 травня заявляв, що ставки за іпотечними кредитами знизяться до 10% річних вже найближчим часом.

Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог на Finance.ua. 🏡

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua