Міжбанк: "суперечку" покупців і продавців не завершено


Міжбанк: "суперечку" покупців і продавців не завершено

Четвер пройшов дуже неоднозначно на валютному ринку і з періодичними змінами тренду по курсу.

З одного боку – вже всім зрозуміло, що період постійного зміцнення гривні на “карантинному режимі” закінчився. Попит на валюту поступово зростає і після послаблення карантину з 22 травня цей процес тільки посилиться. Це змушує частину клієнтів (у кого є гривня) – страхуватися і активніше купувати валюту вже зараз, що підтягує котирування вгору, а також провокує спекулянтів в ті моменти, коли на торги виходять великі покупці і на малооб’ємному ринку можна зіграти “на підвищення”. Подібне сьогодні спостерігалося на початку сесії, а періодично і в подальшому протягом дня.

З іншого боку – наслідки карантину для української економіки в наявності. Більшість компаній стиснулися в обсягах своїх операцій, у них впала виручка і вони не такі активні на ринку, як до епохи коронавірусу. Це створює певну підстраховку для нацвалюти в ті моменти, коли апетити продавців і спекулянтів починають вже дуже сильно зростати.

Подібне протистояння інтересів великих гравців сьогодні і спостерігалося протягом усього періоду торгів і призводило то до зростання котирувань продажів долара в межах 26,80 гривень і вище, то потім – до їх просідання до 26,70 і навіть трохи нижче.

“Суперечка” покупців і продавців в частині компромісного для ринку курсу – явно не завершена і в найближчі дні міжбанк продовжить шукати компроміс між основними покупцями і продавцями в частині оптимальної вартості валюти. Інтереси у них явно протилежні і ми ще побачимо найближчим часом ці валютні ігри.

НБУ сьогодні не втручався в ситуацію, вважаючи за краще дати міжбанку самому знаходити “золоту середину” по курсу.

З самого ранку попит активно перевищував пропозицію і курс до 11 години з ранкових 26,74/26,77 зріс до 26,77/26,80 гривень за долар. Але потім потенціал покупців почав видихатися і до 12:00 котирування просіли до позначки 26,76/26,78.

Потім знову почалося зростання попиту на валюту в моменти виходу на торги основних покупців і на обід дилери вже пішли за рівнях 26,79/26,81 гривень. Але тут вже почали зупинятися покупці (їх збентежило таке зростання курсу), що призвело до падіння попиту. В результаті до 15-ї години долар просів до 26,70/26,72 гривень, а потім знову плавно подорожчав до 26,70/26,74 до кінця сесії. НБУ не проводив інтервенцій в четвер.

Головні події 21 травня на міжбанку:
Після численних то злетів, то просідань – долар з ранкових 26,74/26,77 гривень формально просів до кінця дня до 26,70/26,74;

НБУ не виходив сьогодні на ринок;

Довідковий курс Нацбанку на 12.00 зафіксовано на рівні 26,7827 гривень, а офіційний на 22 травня встановлено на позначці 26,7699 гривень за долар.

Курс долара на Міжбанку – графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США – 26,68 / 26,70
євро – 29,35 / 29,37
російський рубль – 0,3762 / 0,3769

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на Youtube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua