Петрашко: Прогноз падіння ВВП в 2020 р. на 4,8% поки колишній, є питання щодо курсу та інфляції


Петрашко: Прогноз падіння ВВП в 2020 р. на 4,8% поки колишній, є питання щодо курсу та інфляції

Підстави для зміни прогнозу зниження реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2020 року на 4,8% поки відсутні, з приводу прогнозу курсу гривні та інфляції є розбіжності з Національним банком України, повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко.

“До теперішнього часу ми не оновлюємо макропрогноз. Зараз ми вважаємо, що наші розрахунки мають право справдитися. Найголовніше – обсяг ВВП і зайнятість. Загалом поки що ми бачимо, що по ВВП рухаємося в нашому фарватері”, – сказав він журналістам у Києві в четвер.

Петрашко нагадав про наявну практику уточнення макропрогнозу двічі на рік: оскільки будь-яка його зміна тягне за собою бюджетні зміни, то часті уточнення макропрогнозу недоцільні.

“Поки що ми не вважаємо, що макропрогноз буде іншим. Так, ми думаємо, що будуть деякі нюанси – розбіжність щодо інфляції і курсу гривні. І це не дрібні, а важливі теми, які ми моніторимо”, – зазначив міністр.

Він пояснив, що курс гривні останнім часом помітно зміцнився і зараз перебуває досить далеко від визначеного в держбюджеті орієнтиру – 26,7 грн/$ 1 проти 29,5 грн/$1.

Щадо інфляції Петрашко ще раз підкреслив, що визначені в урядовому прогнозі 11,6%, на його думку, не становлять загрози макроекономічній стабільності, проте дозволять розраховувати на більш швидке відновлення економіки. За його словами, Нацбанк своєю невиправдано жорсткою монетарною політикою на шкоду економіці обмежує інфляцію і прогнозує її за підсумками року на рівні 6%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua