Безробіття в Україні: чи стане легше знайти роботу після карантину


Безробіття в Україні: чи стане легше знайти роботу після карантину

Державна служба зайнятості з початку карантину в Україні працевлаштувала майже 90 000 осіб. Директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський зазначив, що влітку і восени ситуація з безробіттям залишатиметься складною, хоча певні позитивні зрушення будуть.

“Те, що восени ситуація буде кращою, ніж влітку – це однозначно, але чи вирівняється ситуація до того рівня, на якому вона була на початку року? Сумнівно. У нас буде влітку період збільшення звільнень, зменшення заробітних плат, восени ситуація покращиться, але рівень безробіття залишатиметься високим», – сказав Несходовський.

Економіст зазначив, що тенденція до поліпшення економіки буде присутня, проте швидких позитивних змін не буде.

Читайте також: Середня зарплата в Києві вища за всеукраїнську в 1,5 разу

“Зараз після закінчення карантину люди сподіваються, що вони зможуть вийти на ті самі обороти і обсяги реалізації, які були до кризи, але вони помиляються. За ці два місяці люди витратили заощадження, які у них були, і це позначиться на обсягах реалізації. Як результат, підприємці будуть змушені економити”, – прокоментував Несходовський.

Експерт пояснив, що в таких умовах продовжиться зростання безробіття і будуть скорочуватися обсяги.

“Поліпшення залежить від того, як діятиме уряд. Чи буде він вживати заходів і сприяти зайнятості населення? Тому що наразі програма, оголошена про створення 500 тисяч робочих місць, в основному стосується сфери благоустрою – це підмітання вулиць, а також у сфері будівництва. Це дуже сумнівно. Навряд чи буде створено таку кількість робочих місць, тому що заробітна плата дуже низька», – підсумував директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський.

Раніше Президент завив, що зарплата в 5-6 тисяч гривень – це не показник бідності. Так, за розрахунками UNICEF, понад 6 млн осіб в Україні можуть опинитися за межею бідності. Однак для України маленька зарплата в цих розрахунках не є бідністю.

Довідка Finance.ua:

  • Прожитковий мінімум в Україні з 01.01.2020 по 30.06.2020 становить 2027 грн.
  • Мінімальна заробітна плата становить 4723 грн.
  • Середня зарплата в березні, за даними ПФУ, була на рівні 9 905,39 гривень.

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші онлайн 💸

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua