Білорусь веде переговори з КНР щодо двох позик - Fitch


Білорусь веде переговори з КНР щодо двох позик - Fitch

Білорусь обговорює з Китаєм залучення двох позик, повідомило рейтингове агентство Fitch.

“Білорусь подала заявку на інструмент швидкого фінансування МВФ (RFI), а також веде переговори про дві двосторонні позики з Китаєм”, – йдеться в прес-релізі агентства з приводу підтвердження кредитних рейтингів Білорусії.

Агентство відзначає, що в Білорусі “короткострокові фінансові ризики стримуються через наявність альтернативних джерел фінансування і грошових буферів”. За даними Fitch, Планове погашення зовнішнього боргу Білорусі в 2020 році становить $2,5 млрд, з яких $797 млн (близько 31% від загальної суми) було виплачено в перші чотири місяці року.

Як повідомлялося, наприкінці грудня 2019 року Білорусь залучила 5-річний кредит банку розвитку Китаю на 3,5 млрд юанів (близько $500 млн в еквіваленті). Цей кредит став альтернативою російському держкредиту на $600 млн, переговори про який Мінськ вів з Москвою протягом минулого року.

Раніше Мінськ залучав тільки пов’язані кредитні ресурси з Китаю, що спрямовані на реалізацію інвестпроєктів і передбачають імпорт китайського обладнання та послуг при реалізації проєкту.

Раніше також повідомлялося, що білоруська влада має намір залучити на зовнішніх ринках $2-2, 5 млрд для підтримки і стимулювання економіки в умовах рецесії на тлі глобальної пандемії коронавірусу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua