Париж і Берлін пропонують створити фонд в 500 млрд євро для відновлення економік країн ЄС


Париж і Берлін пропонують створити фонд в 500 млрд євро для відновлення економік країн ЄС

Франція і Німеччина виступили в понеділок зі спільною ініціативою післякризового відновлення європейської економіки – створенням Фонду обсягом 500 млрд євро бюджетних коштів.

“Ми хочемо мати обмежений у часі фонд в 500 млрд євро. Йдеться не про кредити, а про бюджетні витрати для секторів і регіонів, найбільш вражених COVID-19”, – сказала канцлер ФРН Ангела Меркель на пресконференції, що передавалася по відеозв’язку, в якій вона брала участь разом з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Франція і Німеччина вважають, що цей фонд, який зараз обговорюється на рівні ЄС, міг би бути “забезпечений 500 млрд євро бюджетних витрат ЄС для найбільш вражених секторів і регіонів на основі бюджетних програм ЄС і при вшануванні європейських пріоритетів”, – наголошується в спільній заяві Парижа і Берліна.

Згідно з документом, цей план “посилить опірність, конвергенцію і конкурентоспроможність європейських економік і збільшить інвестиції, зокрема, в екологічний і цифровий перехід і в наукові дослідження та інновації”.

“Фінансування фонду відновлення буде зосереджено на труднощах, пов’язаних з пандемією і її наслідками”, – уточнюється в документі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua