Названо головні причини кризи на енергоринку України


Названо головні причини кризи на енергоринку України

В.о. глави Укренерго Володимир Кудрицький назвав три основні причини кризи на енергетичному ринку.

Про це він заявив на брифінгу 14 травня.

За словами чиновника, на ситуацію вплинуло падіння споживання електроенергії, недосконала модель енергоринку і суміш великого зростання “зеленої” генерації з різким падінням резервів гідроелектростанцій.

“Перша (причина кризи) – це зниження споживання електроенергії у країні, друга – недосконала модель ринку, я маю на увазі механізм ПСО й інші регуляторні акти як на рівні Кабміну, так і регулятора. Третя – суміш великого зростання генерації з відновлюваних джерел, об’єднаного зі стрімким падінням швидких резервів гідроелектростанцій”, – зазначив Кудрицький.

Він додав, що раніше з допомогою гідроелектростанцій Укренерго покривало все піки і провали виробництва електроенергії, проте цьогоріч спостерігається найменша водність за всі 140 років спостережень.

“Це означає, що в нашому розпорядженні є менше швидких резервів для балансування енергосистеми. І, звичайно, для балансування частина резервів гідроелектростанцій, що випали, заміщуються тепловими електростанціями”, – підкреслив глава відомства.

Кудрицький вважає, що скорочення виробництва на атомних електростанціях є технічним, а не політичним рішенням. Він заявив, що скорочення прораховані диспетчерами Укренерго і враховують різницю виробництва та споживання електроенергії між нічним мінімумом і вечірнім максимумом.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua