Financial Times: Східна Європа легше переживе нову економічну кризу, ніж Захід


Financial Times: Східна Європа легше переживе нову економічну кризу, ніж Захід

Пандемія коронавірусу завдала великого економічного болю всій Європі. Але країни центрального і східного регіону можуть постраждати менше, ніж їхні західні сусіди, згідно з прогнозами Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР).

Посткомуністичні країни, які приєдналися до Євросоюзу в 2004 і 2007 роках, можуть навіть отримати вигоду від змін в мережах поставок після пандемії. ЄБРР очікує, що економіки Центральної Європи і Балтії за підсумками року скоротяться на 4,3%, пише Financial Times.

Але потім наступного року їх зростання становитиме 4,5%. Раніше банк прогнозував, що економіка регіону за підсумками 2020 року збільшиться на 3,2%. Тому зміна в прогнозі все одно означає, що варто готуватися до жорсткого скорочення в короткостроковій перспективі.

Financial Times зауважує, що цифри ЄБРР більш оптимістичні, ніж весняні прогнози Єврокомісії, опубліковані на початку місяця. Але обидва документи говорять про те, що економічні збитки будуть на сході не такими тяжкими, як на півдні, де пандемія COVID-19 забрала більше життів і змусила країни на довше закритися на карантин. Південні і східні країни-учасниці ЄС раніше в цьому році утворили союз, щоб отримати разом більше фінансування з семирічного бюджету союзу.

Але тепер Іспанія та Італія, які постраждали найбільше, захочуть велику “частину пирога”. Тому чи зможе схід і південь зберегти свій союз, тепер під сумнівом. Брюссель готує плани для фонду відновлення, який потенційно може скласти сотні мільярдів євро. Єврокомісія проведе зустріч сьогодні, щоб обговорити останні пропозиції в цьому напрямку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua