Як вплине криза на ритейлерів в Україні (інфографіка)


Як вплине криза на ритейлерів в Україні (інфографіка)

Пандемія COVID-19 стала глобальним викликом для всієї індустрії ритейлу, адже наслідком стали закриття точок продажів, зміна настроїв споживачів.

Про це йдеться в дослідженні Colliers International.

В опитуванні, проведеному з 28 квітня по 1 травня 2020 року, взяли участь 73 ритейлери, що працюють в Україні.

Урядом України було ухвалене рішення з 17 березня обмежити роботу ТРЦ та всіх операторів (окрім продовольчих супермаркетів, магазинів товарів щоденного споживання і гігієни, аптек, зоомагазинів).

З 12 травня обмежувальні заходи дещо послабили, дозволивши діяльність закладів громадського харчування на винос та літніх майданчиків у них, закладів побутового обслуговування, торгівлю непродовольчими товарами в магазинах (зокрема й у ТРЦ).

Станом на початок травня, близько 55% опитаних ритейлерів зазначили, що закрили всі свої локації. В форматі «точки видачі» залишилися працювати близько 13% респондентів.

Враховуючи невизначеність щодо подальших сценаріїв розвитку ситуації, ритейлери здебільшого сконцентруються на оптимізації існуючого бізнесу та не плануватимуть відкриття нових локацій.


Інфографіка Colliers International

Лише 15% респондентів зазначили, що планують продовжити розширення бізнесу. Здебільшого, це представники сегментів beauty & drogerie та побутової техніки й електроніки.

37% ритейлерів будуть скорочувати кількість існуючих локацій, оптимізуючи бізнес.
Майже половина (49%) респондентів зазначили, що будуть розвивати онлайн-канали збуту.


Інфографіка Colliers International

Падіння товарообігу. Майже третина респондентів вважають, що в найближчі два квартали після карантину падіння товарообігу буде понад 50% в порівнянні з докризовим періодом. Зокрема, так вважає понад 60% представників fashion сегменту та представників розважальних центрів.

Відновити показники товарообігу до докризового періоду, за прогнозами ритейлерів, вдасться щонайменше через рік – так вважає 64% респондентів.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua