В НБУ назвали головну мету "антиколомойського закону"


В НБУ назвали головну мету "антиколомойського закону"

Закон про діяльність банків, ухвалений Верховною Радою, прибере правову невизначеність щодо банків, які мали бути виведені з українського ринку.

Про це розповіла в ефірі каналу “Україна 24” перший заступник глави Національного банку України Катерина Рожкова. За її словами, “антиколомойський закон” не призведе до хвилі “банкопадів”.

Читайте також: У Раді пояснили вимогу МВФ щодо закону про банки

“Закон по суті прибирає правову невизначеність, яка виникла через низку рішень суддів, які скасували рішення Національного банку про виведення банку з ринку і постановили відновити банк на ринку… Перша і основна позиція – якщо в межах діючого законодавства Національний банк ухвалює рішення про визнання банку неплатоспроможним через те, що в банку відсутній капітал або він не розраховується з вкладниками, то такі рішення неможливо скасувати”, – зазначила Рожкова.

Вона нагадала, що, за світовою практикою, якщо банк виводиться з ринку, його назад повернути вже неможливо, далі відбувається процедура ліквідації.

“Але якщо власники банку вважають, що рішення було ухвалене з порушенням закону, неправомірно, вони йдуть до суду і можуть вимагати грошової компенсації. Це нормальний цивілізований підхід. По суті, закон про це – щоб всі мали змогу захистити свої права”, – заявила заступник глави НБУ.

За її словами, Нацбанк працює над тим, щоб навіть у далекому майбутньому банківська система була готовою до будь-яких криз і “не відбувалося ніяких банкопадів”.

Довідка Finance.ua:

  • 13 травня Верховна Рада ухвалила необхідний для укладення нової програми з Міжнародним валютним фондом (МВФ) закон про вдосконалення механізмів регулювання банківської діяльності (№2571-д) у другому читанні та в цілому.
  • Прийняття закону є останньою з попередніх умов укладення нової угоди з МВФ.
  • 16 тис. 572 поправки — це абсолютний рекорд в історії українського парламентаризму.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua