ЄБРР змінив свій прогноз для української економіки


ЄБРР змінив свій прогноз для української економіки

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) допускає V-подібний сценарій для української економіки зі швидким відновленням в 2021-му на 5% після цьогорічного спаду на 4,5%.

Такий прогноз банк опублікував у регіональному звіті сьогодні, 13 травня.

“Наш базовий сценарій передбачає поступове ослаблення заходів зі стримування і повернення до нормального життя в другій половині року, з деяким стійким негативним впливом на сукупний попит, зокрема в секторах послуг – як туризм і готельний бізнес”, – заявив регіональний економіст ЄБРР і екс- глава Центробанку Македонії Дімітар Богов.

Варто зазначити, що в листопаді 2019 року банк прогнозував зростання української економіки в цьому році на 3,5%.

“(Новий) сценарій узгоджується з V-подібним відновленням, і, швидше за все, за спадом в 2020 році піде порівняно швидке відновлення в 2021-му”, – зазначив економіст.

В цілому, за оцінками ЄБРР, ВВП країн регіону його діяльності може скоротитися цього року в середньому на 3,5% через вплив коронавірусу, проте в 2021 році можливе зростання на 4,8%.

За прогнозом ЄБРР, економіка України повернеться до зростання в кінці третього кварталу 2020 року. Однак спиратися на ці очікування складно через безпрецедентну невизначеність.

“Якщо соціальне дистанціювання буде підтримуватися довше, ніж передбачалося, рецесія може бути набагато глибшою, і знадобляться роки, щоб знову вийти на показники ВВП на душу населення 2019 року”, – йдеться в звіті.

Заходи щодо стримування коронавірусу в регіонах ЄБРР негативно вплинули на внутрішній попит і пропозицію. Зовнішні шоки включають в себе різке падіння цін на товарно-сировинну продукцію, яке вдарило по її експортерах, порушення глобальних ланцюжків постачань, криза туристичної галузі та скорочення обсягу грошових переказів. Зокрема, для України болючим є падіння цін на метали і зниження обсягу грошових переказів, йдеться в документі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua