Китайським чиновникам почали платити криптовалютою


Китайським чиновникам почали платити криптовалютою

Перша зарплата в токенах надійшла в цифрові гаманці китайських чиновників на початку травня.

Про це повідомляє Hightech.plus.

Поки що використання токена – обмежене. Наприклад, в Сучжоу токенами на початковому етапі можна розплачуватися тільки за проїзд в транспорті, заплатити ними за щось інше не вийде.

“Токенізований юань дає можливість державі видавати цільові субсидії і реально контролювати їх витрату. Наприклад, на купівлю дитячого харчування і підгузників або ліків. Витратити ці маркери на щось інше не вдасться”, – пояснюють автори ідеї.

Як зазначається в матеріалі, впровадження державної криптовалюти дасть владі КНР можливість контролю грошового обороту в країні.

‘Порушникам порядку, наприклад, можна буде автоматично блокувати їхеі накопичення при зниженні рейтингу до певних меж, нормуючи добові витрати на найнеобхідніше”, – йдеться в статті.

Розробляти національну криптовалюту в Китаї почали в 2014 році. Відтоді розробники з Народного банку зареєстрували майже 80 патентів, що стосуються цифрових валют, і 44 патенти, пов’язані з блокчейном.

Головна відмінність китайського токена від того ж біткоїна полягає в тому, що його випуск контролюється урядом і носить централізований характер. Керувати цифровими грошима буде Центробанк.

“Третя і ключова відмінність цифрового юаня від всіх наявних криптовалют – його базова інтегрованість в економічну систему. До середини 2021 року його, як очікується, будуть приймати всі торговельні точки Китаю і для користувачів він нічим не буде відрізнятися від традиційних фіатних або електронних грошей з точки зору простоти розрахунків ним”, – пояснюють розробники.

У тестуванні беруть участь чотири держбанки – Сільськогосподарський банк Китаю, Bank of China, Industrial and Commercial Bank of China, а також China Construction Bank. Після виявлення і виправлення всіх недоліків використання юаня-токена буде розширено на нові адміністративні території.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua