Прогноз J.P. Morgan: курс гривні ослабне, а ВВП знизиться на 5,1%


Прогноз J.P. Morgan: курс гривні ослабне, а ВВП знизиться на 5,1%

Аналітики J.P. Morgan прогнозують економічний спад в Україні на 5,1% ВВП у 2020 році, а з наступного року зростання економіки може становити 6,3%.

Інфляція у 2020 очікується на рівні 3,7% з дефіцитом поточного рахунку платіжного балансу у 0,2% ВВП. У 2021 аналітики прогнозують 6% інфляції , а за поточним рахунком буде зафіксовано профіцит у 0,1% ВВП.

Читайте також: Аналітик розповів, що буде з курсом долара в Україні найближчим часом

Згідно з прогнозом, курс гривні на кінець другого кварталу цього року може ослабнути до 29,5 грн/1 дол., потім зміцнитися до 29 грн на кінець третього і четвертого кварталів та повернутися до 29,5 грн на кінець першого кварталу наступного року.

Аналітики банку зазначають, що Україна наближається до ухвалення банківського законопроекту – останньої вимоги для нової програми МВФ, і очікують отримання першого траншу 1,75 млрд дол. наприкінці травня або, можливо, в червні.

У J.P. Morgan припускають, що на тлі зниження обсягів та цін експорт металу з України може впасти цього року приблизно на 55%(зіставно з падінням 2009 року. – Ред.).

В експорті сільськогосподарської продукції в банку очікують лише обмеженого зниження, переважно через менший урожай. Експорт інших товарів, як зазначено у звіті, ймовірно, може різко скоротитися – на 40%.

Щодо імпорту товарів, то в J.P. Morgan прогнозують падіння на 35%. Водночас, аналітики зазначають, що падіння імпорту може бути більш значним.

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на YouTube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua