Що дала Україні зона вільної торгівлі з ЄС за чотири роки (інфографіка)


Що дала Україні зона вільної торгівлі з ЄС за чотири роки (інфографіка)

Більше чотирьох років, з 1 січня 2016-го, діє угода про зону вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом. ЄС зараз є головним торговим партнером України, його частка становить більше 40% від всієї торгівлі нашої країни.

А в наступному році сторони домовилися оновити угоду. Як же за час роботи ЗВТ змінився експорт і імпорт між Україною та ЄС.

Обсяги експорту та імпорту товарів за роки дії угоди збільшилися. Але все одно Україна більше купує товарів в Євросоюзі, ніж продає. У 2015 році, коли зони вільної торгівлі ще не було, Україна імпортувала товарів на 15,3 млрд доларів, в 2016-му – на 17,1 млрд, в 2017-му – 20,8 млрд, в 2018-му – 23,2 млрд доларів. За минулий рік імпорт склав 25 млрд доларів, зростання більш ніж на 63% за час дії ЗВТ.

У порівнянні з періодом до дії зони вільної торгівлі Україна стала набагато більше імпортувати товарів з Хорватії, Італії, Чехії, Румунії, Литви та Ірландії. А ось обсяг імпорту з Мальти, Люксембургу та Угорщини, навпаки, зменшився. За минулий рік Україна найбільше закупила товарів в Німеччині, Польщі та Італії.

Обсяг експорту товарів з України до Євросоюзу в 2015 році склав 13 млрд доларів, в 2016-му – 13,5 млрд, в 2017-му – 17,5 млрд, в 2018-му – 20,2 млрд доларів, за минулий рік – 20,8 млрд (на 59,4% більше від початку роботи договору).

Після введення зони вільної торгівлі Україна стала більше продавати товарів у Бельгії, Ірландії, Мальті, Естонії, Люксембурзі, Словенії і Нідерландах. Експорт в Португалію, Фінляндію і на Кіпр значно скоротився.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua