МВФ і Київ змінили домовленості щодо нової програми допомоги


МВФ і Київ змінили домовленості щодо нової програми допомоги

Переговори між МВФ і Києвом тепер спрямовані не на забезпечення для України трирічної програми розширеного фінансування (EFF), а на створення умов для запуску програми Stand-by, яка передбачає менші обсяги і розрахована на 18 місяців.

Про це 7 травня повідомив у відповідь на інформаційний запит Укрінформу директор пресофісу МВФ Джеррі Райс.

“Враховуючи безпрецедентну невизначеність навколо економічних і фінансових перспектив, а також необхідність зосередити пріоритети політики на нових термінах захищеності і стабілізації, переговори були переключені на програму Stand-by, розраховану на 18 місяців”, – зазначив представник Фонду.

Він уточнив, що місія МВФ зараз “перебуває в тісному контакті” з Києвом у віртуальному режимі і “обговорює політику, яка могла б бути підтримана програмою Stand-by замість EFF”. Це, за його словами, “забезпечило б підтримку платіжного балансу (України – Ред.) з метою посилення реакції влади” на наслідки пандемії для економіки та охорони здоров’я.

Як повідомляв Укрінформ, в грудні минулого року МВФ досяг домовленості з українським керівництвом щодо політики для нової програми розширеного фінансування (EFF) на загальну суму $5,5 млрд. При цьому було підкреслено, що Україна повинна виконати попередні умови. Це стосувалося, зокрема, зміцнення верховенства права, боротьби з корупцією, посилення конкурентного середовища, відкритості ринків, зменшення ролі олігархів, продовження розсудливої фіскальної політики з метою забезпечення сталого розвитку в середньостроковій перспективі, а також незалежності та фінансової стабільності Центробанку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:МВФ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua