0 800 307 555
0 800 307 555

Як карантин вплине на виплати та розрахунок пенсій


Як карантин вплине на виплати та розрахунок пенсій

Карантин, введений в Україні та в більшості країн світу через пандемію коронавірусу, суттєво “вдарив” по економіці. Пенсійні виплати не стали винятком, тому експерти прогнозують, що громадян України можуть або взагалі залишити без виплат, або ж суттєво їх скоротити.

Зокрема, за даними українських ЗМІ, громадяни, які на час карантину тимчасово залишилися без роботи або втратили частину своєї зарплати, в майбутньому можуть отримати меншу пенсію.

Як відомо, у формулі розрахунку пенсій враховується стаж і розмір зарплати. Якщо ж на час карантину втратити роботу на кілька місяців або отримувати більш низьку зарплату, в майбутньому це відобразиться і на розмірі отримуваної пенсії.

Крім того, в поточному році стаж для виходу на пенсію становить 27 років, і щорічно він зростатиме ще на рік – до тих пір, поки не складе 35 років. Українці, які не зможуть “набрати” необхідний стаж, повинні будуть працювати до 63 або навіть 65 років. Таким чином, для частини наших громадян навіть незначна “пауза” в стажі може привести до того, що на заслужений відпочинок можна буде вийти пізніше.

На тлі цього в Мінсоцполітики радять українцям добровільно підписати угоду з Пенсійним фондом і самостійно сплачувати єдиний соціальний внесок. В такому випадку час, поки громадянин не має роботи, буде також зараховуватися у стаж. Мінімальний місячний внесок становить 1039 грн.

Довідка Finance.ua:

  • 5 травня 2020 року Пенсійний фонд України, згідно із затвердженим графіком, продовжує фінансування пенсій травня.
  • На пенсійні виплати спрямовано 4,7 мільярда гривень. З початку місяця профінансовано пенсій на суму 7,3 мільярда гривень.
  • Економісти побоюються зростання заборгованості Пенсійного фонду у квітні Пенсійний фонд взяв позику з єдиного казначейського рахунку на 11 млрд грн – це на третину більше, ніж фонд брав позик у попередні місяці. За результатами квітня заборгованість фонду перед єдиним казначейським рахунком збільшилася на 3,6 млрд грн.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua