Fitch погіршив прогнози щодо рейтингів деяких українських міст


Fitch погіршив прогнози щодо рейтингів деяких українських міст

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings слідом за суверенним переглянуло прогноз щодо довгострокових рейтингів дефолту емітента (РДЕ) Києва, Харкова, Львова, Одеси та Дніпра в іноземній і національній валюті з “позитивного” на “стабільний” і підтвердило РДЕ на рівні “В”.

На думку аналітиків агентства, істотні зміни в профілях доходів і витрат відбуваються в секторі регіональних фінансів, і ситуація, ймовірно, погіршиться в найближчі тижні і місяці на тлі ослаблення економічної активності і збереження або розширення обмежень, що впроваджуються урядом.

Київ. За даними Fitch, його ринковий борг в основному складається з єврооблігацій на суму $115,1 млн у формі LPN, випущених PBR Kyiv Finance PLC у вересні 2018 року. Єврооблігації мають піврічний купон 7,5% і повинні бути погашені чотирма рівними піврічними траншами в 2021 і 2022 рр.

Місто також має зобов’язання в розмірі $175,5 млн перед Мінфіном України в результаті обміну єврооблігацій Києва на суверенний борг України в грудні 2015 року.

Харків. Агентство вказує, що його чистий Скоригований борг перебував на низькому рівні в 123 млн грн в 2019 році, оскільки єдиною формою боргу були внутрішні облігації на суму 500 млн грн, випущені в другому півріччі 2019 року з терміном погашення в 2022 році.

У І кварталі 2020 року місто випустило ще один транш внутрішніх облігацій на суму 250 млн грн. Fitch очікує, що чистий скоригований борг у міста збільшиться більш ніж до 7 млрд грн, що як і раніше не чинить тиску на показники боргу Харкова.

Львів. Його чистий скоригований борг на кінець 2019 року був на низькому рівні 1,7 млрд грн, включаючи 740 млн грн прямого боргу і 1,2 млрд грн гарантованих зобов’язань муніципальних компаній. Fitch припускає, що до кінця 2024 року чистий скоригований борг збільшиться до 6,4 млрд грн.

Одеса. Місто відновило позики в 2017 році і залучило середньострокові кредити місцевих банків і кредит з Nefco. Борговий портфель міста (1,9 млрд грн на кінець 2019 року) був представлений виключно в місцевій валюті і має фіксовані процентні ставки. Погашення боргів відбувається плавно (щоквартально або раз на пів року), що знижує ризик рефінансування, відзначає Fitch. Остаточний термін погашення заборгованості настає в 2024 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua